חיפוש
  • Gil Zefoni

מינוף טכנולוגיית דיגיטציה בניהול שרשרת האספקה מאת גליה סובול, חברת הנהלת הארגון


המציאות החדשה מאתגרת מאד. ולא משנה מה יתרחש בחודשים הבאים, העתיד לא צפוי להידמות לעבר שהכרנו רק לפני זמן קצר. המשבר הנוכחי הציב בפנינו את האפשרות ואפילו הזדמנות להוביל לשינוי טרנספורמטיבי ולהיות מוכנים עם תוכניות מגירה עמידות ומסתגלות למספר שלבי תהפוכות. הישרדות לטווח קצר והצלחה לטווח הארוך תלויים באיזה מסלול אנו בוחרים.

אחוז גבוה מעסקי ישראל והעולם חוו הפרעה בשרשרת האספקה בגלל הקורונה. השלכות המשבר משפיעות על העבודה, החומרים, התחבורה, התנהגות הלקוחות של כל ארגון. חייבים להפוך את שרשרת האספקה של הארגון לגמישה מספיק בכדי לעמוד בכל שלב חדש של משבר.

מצבים שונים קוראים לתגובות שונות. אם שרשרת האספקה גלובלית עולמית, יש לפתח תוכנית הגיבוי כסדרה של מצבים בתנאים משתנים, להקים צוות ניהול משברים שאחראי על הערכת סדרי עדיפויות, שקלול תמורות והפעלת מגבלות, בהתאם לתנאים הנוכחיים.

אחד הצעדים מומלצים לשינוי טרנספורמטיבי הוא מינוף טכנולוגיה כדי לעקוב אחר שיבושים פוטנציאליים ולשתף מידע בקלות: שיפור הנראות של שרשרת האספקה מקצה לקצה, תקשורת טובה יותר עם חברי הצוות והשותפים, גילוי ופתרון בעיות מכל סוג בזמן אמת.

חוסן אסטרטגי הוא נוהל של חשיבה קדימה תוך כדי הובלה דרך המשבר הנוכחי - הסתגלות לנסיבות הפעלה קשות תוך הסתכלות מעבר לתנאים הנוכחיים כדי להמשיך להתמקד באופק. הביקוש יכול להיות בלתי צפוי בזמן משבר, ומנהלים חייבים להיות מסוגלים לעקוב אחריו ולנתח אותו בזמן אמת. שרשרת אספקה עמידה יותר דורשת אסטרטגיות לניהול תנודתיות יומיומית וגם שיבוש תקופתי.

השנה עסקים מכל הגדלים נאלצו למצוא מייד דרך להתמודד עם מגיפה עולמית ומשבר פיננסי בו זמנית. נכון לעכשיו חלק עברו טרנספורמציה דיגיטלית מסוימת בכדי לאפשר לעובדיהם לעבוד מרחוק, להישאר מעורבים עם שחקני מפתח בשרשרת האספקה שלהם ולמנף טכנולוגיה על מנת לשרת את הצרכנים, הלקוחות והשותפים העסקיים.

דיגיטציה דורשת התמקדות רבה יותר בתרבות ארגונית והשקעה בעובדים. החדרת טכנולוגיות דיגיטליות כמו בינה מלאכותית, אין פירושה כי תפקידם של משאי אנוש בשרשרת הערך העסקית פוחת. הם יצטרכו ללמוד כיצד ליישם חשיבה יצירתית על בסיס הנתונים המופקים מטכנולוגיות אלה. הם גם יצטרכו ללמוד להפעיל את הטכנולוגיה בסביבות שונות.

25 צפיות0תגובות

צור קשר

03-6966944

iplma@iplma.org.il

ת.ד. 1184 מיקוד 4911101 פתח תקווה

להצטרפות לדיוור הארגון

  • LinkedIn
  • Facebook

ארגון מנהלי רכש ולוגיסטיקה בישראל , עמותה ציבורית ומלכ"ר , 1962

אנחנו כאן לכל שאלה