חיפוש
  • Gil Zefoni

ירידה במדד מנהלי הרכש בחודש מאי 2020

עודכן ב: 20 יונ 2020

מדד מנהלי הרכש של בנק הפועלים וארגון מנהלי הרכש ירד בחודש מאי ב-0.8 נקודות לרמה של 38.5 נקודות. המדד נמצא מזה ארבעה חודשים ברמה המצביעה על התכווצות בפעילות התעשייתית. החודש כל הרכיבים של המדד, למעט מלאי מוצר מוגמר, מצביעים על התכווצות בפעילות. הרכיבים שרשמו שיפור מסוים לעומת חודש אפריל היו ההזמנות החדשות ליצוא, תפוקות ייצור, תעסוקה וזמני אספקה לשוק המקומי.

מדד מנהלי הרכש העולמי, שמפרסם בנק JPMorgan, עלה בחודש מאי ב-2.8 נקודות לרמה של 42.4 נקודות, אך הוא ממשיך להצביע מזה ארבעה חודשים על התכווצות בפעילות התעשייתית. הירידה בייצור העולמי נותרה משמעותית והיא גורמת לשיבושים בתעשייה ובשרשרת האספקה. סין היא המדינה היחידה שבה המדד הצביע על התרחבות בפעילות התעשייתית, 50.7 נקודות, ובכך חזר המדד לרמה שנרשמה טרם משבר הקורונה.

כלכלני בנק הפועלים: רמת מדד מנהלי הרכש בחודשים האחרונים מצביעה על משבר הדומה בעוצמתו לזה של המיתון העולמי ב- 2008. למרות שמרבית המגבלות על הפעילות הוסרו, עדיין כשמונה אחוזים מעובדי התעשייה לא שבו מחל"ת. ההאטה בצריכה ובהשקעות בארץ ובעולם, והצפיות הגוברות למיתון, פוגעות בביקושים למוצרי התעשייה. היצוא התעשייתי עלה בחודש מאי, על-פי נתוני הלמ"ס, אך זאת מרמה מאוד נמוכה בחודשיים הקודמים. ביחס לחודש מאי בשנה שעברה היצוא עדיין נמוך בכ-20%.135 צפיות0תגובות

צור קשר

03-6966944

iplma@iplma.org.il

ת.ד. 1184 מיקוד 4911101 פתח תקווה

להצטרפות לדיוור הארגון

  • LinkedIn
  • Facebook

ארגון מנהלי רכש ולוגיסטיקה בישראל , עמותה ציבורית ומלכ"ר , 1962

אנחנו כאן לכל שאלה