חיפוש
  • Gil Zefoni

טרנספורמציה דיגיטלית – ניהול השינוי. גליה סובול חברת הנהלת הארגון

חברות מכל התחומים והגדלים משקיעות רבות בדיגיטציה של המודלים העסקיים שלהן.

טרנספורמציה דיגיטלית מאפשרת לאירגונים להבטיח צמיחה משמעותית בהיקפי השוק, להגדיל את התחרותיות של מוצרים ארגוניים ולפתור ברמה חדשה את המשימות המסובכות.

ניהול השינוי צריך להיות במרכז החזון של טרנספורמציה דיגיטלית וקודם כל להניח את התשתית הנכונה לשינוי. פעילויות ניהול השינוי כוללות: יעדים עסקיים והאסטרטגיות להשגת יעדים אלה; ניהול סיכונים; פיתוח תוכנית למדידת ביצועי מפתח; פיתוח תוכנית הדרכה ותקשורת; להכין תוכניות העבודה לשינוי והלוחות הזמנים הטקטיים.

ניהול השינוי מחייב ביסוס בעלות ברורה על חווית העבודה הדיגיטלית. כלים וטכנולוגיה בלבד לא ישפיעו אם לא משתמשים בהם במלואם על ידי כולם. בעלי העניין צריכים להיות חלק מהשינוי ולהבין שמדובר במסע מתמשך. היעדר ניהול השינוי על ידי ההנהלה הבכירה הוא הגורם השכיח ביותר לכישלון בניהול שינויים.

שרשראות האספקה הן חלק מהתהליכים המורכבים ביותר שקורים בין עסקים בתקופה המאתגרת של היום. שינוי תרבות ארגונית הוא החלק המורכב ביותר בטרנספורמציה דיגיטלית ודורש ניהול השינוי.

ניהול השינוי כולל בניית תרבות ארגונית של שיתוף פעולה, אמון ולמידה, שיפור החדשנות ושיפור היעילות של ניהול הידע הארגוני.

תרבות ארגונית חזקה זו כוללת גם תכנון לשיפור שביעות רצון הלקוחות באמצעות רכישת ידע נוסף מלקוחות, פיתוח קשרים טובים יותר איתם ומתן איכות שירות גבוהה יותר עבורם.

תרבות של שיתוף פעולה מעניקה הבנה משותפת לגבי הסוגיות והבעיות הקיימות, מסייעת לייצר רעיונות חדשים בתוך ארגונים, לזהות צרכים פרטניים של עובדים ולפתח תרבות למידה כדי לייצר ידע חדש ולשתף אותו עם אחרים, לפתח אמון כלפי החלטות ההנהלה.

טרנספורמציה דיגיטלית של שרשרת אספקה פירושה להגדיר דפוס חשיבה חובק חדשנות מתמדת, קבלת החלטות בהתאם, ואת שילוב של סוגי הטכנולוגיה נכונים לתוך כל השלבים של העסק. זה אומר לפתח משאבי אנוש ותרבות לחדד את סוגי מערכות יחסים, התנהגויות, מיומנויות אשר מאיצים חדשנות ומחזקים את החוויה.

הפתרון להצליח בתהליך הוא לרקום אסטרטגיה דיגיטלית לתוך האסטרטגיה הארגונית, להתמודד באופן ישיר עם הפרעות, להוביל דפוס חשיבה והתנהגות של ארגון דיגיטלי באמת, להעלות חוויית הלקוח והעובד.


25 צפיות0תגובות

צור קשר

03-6966944

iplma@iplma.org.il

ת.ד. 1184 מיקוד 4911101 פתח תקווה

להצטרפות לדיוור הארגון

  • LinkedIn
  • Facebook

ארגון מנהלי רכש ולוגיסטיקה בישראל , עמותה ציבורית ומלכ"ר , 1962

אנחנו כאן לכל שאלה