חיפוש
  • Gil Zefoni

איך שורדים בזמנים מאותגרים של היום ומבטיחים שגשוג בשנים הבאות - גליה סובול, חברת הנהלת הארגון

מגיפת נגיף הקורונוה שבשה לחלוטין רשתות האספקה ברחבי העולם, אך יש הרואים בכך הזדמנות להביא לשינוי אמיתי במערכת.

כדי להתמודד עם המשבר ותוצאותיו, חברות לא רק צריכות לפתח פתרונות דיגיטליים במהירות, אלא גם להתאים את הארגונים למודלי הפעלה חדשים ולספק פתרונות אלה ללקוחות ועובדים. הפיתרון מחייב שילוב תהליכים עסקיים וניהול שינויים. ישנן דרכים שונות לעשות זאת.

חברות צריכות לשים דגש רב יותר על הבנת הרשתות של הספקים שלהן ולעשות בדיקות נאותות על ספקי הספקים שלהן.

בעידן זה של טכנולוגיה דיגיטלית וחדשנות בלוקצ'יין היא פלטפורמת התוכנה המובילה בעולם לנכסים דיגיטליים כולל אתגרים כלכליים, משפטיים, רגולטוריים וטכנולוגיים.

אתגר החדשנות בעולם העסקים הדיגיטלי יותר ויותר מחייב הבנה ברורה לגבי תפקידה של טכנולוגיות מידע כמו בלוקצ'יין, אינטרנט של דברים, בינה מלאכותית וכיצד ניתן להדק אותן לעיצוב מודלים עיסקיים חדשים.

ההתקדמות והחדשנות הטכנולוגית מתפתחת כל הזמן בקצב כה מהיר, עד שכולנו נדרשים להתעדכן בהתקדמות ובחידושים אלו.

הטכנולוגיה והשפעתה על מגזרים שונים עדיין בתהליך התפתחות. עם זאת, תעשיית הבלוקצ'יין צומחת באופן מהיר יותר.

ללא ספק הנוף של שווקים רבים ישתנה במהלך השנים הקרובות, כולל שירותי בריאות, פרסום ואפילו מדיה חברתית.

טכנולוגיית בלוקצ'יין ממוצבת באופן ייחודי כדי לסייע ביצירת אמון, שקיפות ואחריות בין גורמים רבים בתרחישים של שרשרת אספקה. בלוקצ'יין ביסודו הוא מסד נתונים שפועל ברשת גלובלית של מחשבים עצמיים. הטכנולוגיה פועלת כי ספר חשבונות פתוח שבו כל עיסקה ברשת נקלטת וזמינה עבור כל המשתתפים לראות ולאמת. הנראות האחידה מאפשרת ליישר את ההבדלים בנתונים בין הספקים, נותני שירותים ולקוחות ולבצע התאמות. בלוקצ'יין מאפשרת לארגונים לפתור סתירות ופערים במהירות על ידי אחזור נתונים שנאספו בתהליך של שרשרת אספקה ולספק הוכחות איכותיות למבקרים של ספרי החשבונות.

לטכנולוגיה של בלורצ'יין תהיה השפעה מקיפה על העסקים שלנו ועל התנהלות הפרטית שלנו. היתרונות הבולטים ביותר הם שקיפות, ביטול הצורך במתווחי צד שלישי יקרים ותהליכים ידניים צורכי זמן באופן ניכר, אימות מאובטח של העסקאות והפעלה אוטומטית של התשלומים על סמך קודים מאוחסנים בעיסקה ברשת.

בשלב הזה צריכים להחליט על הדרך הטובה ביותר כדי להקצות משאבים לבחירה וישום פתרונות בלוקצ'יין אשר יאפשרו להשיג את היעדים ברמה של אסטרטגיה עיסקית. השיקולים החשובים ביותר הם ערך עיסקי, מודל פיקוח, משאבי אנוש זמינים, זיהוי שותפים לתהליך, ניהול סיכונים.

שילוב של הטכנולוגיה בתהליך שרשרת אספקה יבטיח שיפור משמעותי, שיתוף פעולה טוב יותר, שקיפות, הזדמנויות עיסקיות. ניתוח של נתונים ממקורות שונים בתוך רשת גלובלית של שרשרת אספקה ישמש כדי לקבל החלטות עיסקיות נכונות, וחילופי מידה בין השותפים יאפשרו להפוך קשרים עיסקיים בין יצרנים, ספקים ומספקי שירותים לוגיסטיים להרבה יותר שיתוף פעולה אסטרטגי.


#IPLMA #CPM #APLP
36 צפיות0תגובות

צור קשר

03-6966944

iplma@iplma.org.il

ת.ד. 1184 מיקוד 4911101 פתח תקווה

להצטרפות לדיוור הארגון

  • LinkedIn
  • Facebook

ארגון מנהלי רכש ולוגיסטיקה בישראל , עמותה ציבורית ומלכ"ר , 1962

אנחנו כאן לכל שאלה