יום שישי 10 אפריל 2020
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

עלייה במדד מנהלי הרכש בחודש אוקטובר 2015

מדד מנהלי הרכש של בנק הפועלים וארגון מנהלי הרכש לחודש אוקטובר 2015 עלה ב-3.9 נקודות לרמה של 51.4 נקודות, רמה שמצביעה על התרחבות בפעילות התעשייתית במשק.
15.12.15 / 15:51
עלייה במדד מנהלי הרכש בחודש אוקטובר 2015
15.12.15
עלייה במדד מנהלי הרכש בחודש אוקטובר 2015

יחד עם זאת, מדובר בתצפית בודדת שגם היא קרובה לגבול של 50 נקודות. כל הרכיבים המרכזיים במדד, למעט הביקושים ליצוא, מצביעים החודש על התרחבות בפעילות. רכיב הביקושים ליצוא רשם ירידה של 0.7 נקודות לרמה של 47.5 המצביעה על התכווצות בפעילות. רכיבי הביקושים המקומיים, תפוקות ייצור והתעסוקה עברו החודש להצביע על התרחבות בפעילות.

מדד מנהלי הרכש העולמי, שמפרסם בנק JPMorgan, עלה בחודש אוקטובר לרמה של 51.4 נקודות. המדד מצביע על  התרחבות בפעילות. המדינות המפותחות בלטו לחיוב, ומנגד השווקים המתעוררים נותרו בהתכווצות חודש שביעי ברציפות. מדד מנהלי הרכש בארה"ב נותר יציב בקירוב ברמה של 50.1 נקודות, והוא מתקרב לרמה המצביעה על התכווצות בפעילות התעשייתית. המדד בגוש האירו עלה במעט לרמה של 52.3 נקודות. בסין המדד ממשיך להצביע על התכווצות בפעילות התעשייתית ורמתו עומדת על 48.3 נקודות.

כלכלני בנק הפועלים: מדד מנהלי הרכש עבר בחודש אוקטובר להצביע על התרחבות בפעילות הכלכלית לאחר שלושה חודשים של התכווצות. רכיבי המדד העיקריים מצביעים עתה על התרחבות, מלבד רכיב הביקושים ליצוא המצביע זה תשעה חודשים ברציפות על התכווצות בפעילות. בהסתכלות של מספר חודשים ניתן לומר שהמדד תנודתי סביב הגבול המפריד בין התרחבות להתכווצות בפעילות. המגמה הבולטת היא הירידה המתמשכת ברכיב ההזמנות ליצוא.