יום שישי 10 אפריל 2020
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

ירידה במדד מנהלי הרכש בחודש פברואר 2016

מדד מנהלי הרכש של בנק הפועלים וארגון מנהלי הרכש לחודש פברואר 2016 ירד ב-1.3 נקודות לרמה של 46.8 נקודות, רמה המצביעה על התכווצות בפעילות התעשייתית במשק.
16.03.16 / 09:44
ירידה במדד מנהלי הרכש בחודש פברואר 2016
16.03.16
ירידה במדד מנהלי הרכש בחודש פברואר 2016

כל הרכיבים המרכזיים במדד, למעט רכיב תפוקות הייצור שעלה החודש, מצביעים החודש על התכווצות בפעילות. רכיב הביקושים ליצוא ממשיך להצביע מזה תקופה של יותר משנה על התכווצות בפעילות.

 

מדד מנהלי הרכש העולמי, שמפרסם בנק JPMorgan, ירד בחודש פברואר לרמה נמוכה של 50.0 נקודות. המדד מצביע על קיפאון ברמת הייצור התעשייתי. מדד מנהלי הרכש בארה"ב עלה לרמה של 49.5 נקודות, והוא מצביע מזה חמישה חודשים על  התכווצות בפעילות. המדד בגוש האירו ירד לרמה של 51.2 נקודות. בסין המדד ממשיך להצביע מזה שנה על התכווצות בפעילות התעשייתית ורמתו עומדת על48.0 נקודות.

 

כלכלני בנק הפועלים: ירידה חדה ברכיב הביקושים ליצוא גררה את מדד מנהלי הרכש לרמה הנמוכה ביותר מזה 14 חודשים. שאר רכיבי המדד נעים בחודשים האחרונים על הגבול שבין התרחבות להתכווצות בפעילות.

ענף התעשייה בעולם נמצא ברפיון בעת האחרונה, ומבחינה זו ישראל אינה יוצאת דופן. נתוני סחר החוץ שמפרסמת הלמ"ס הצביעו על ירידה ביצוא התעשייתי בחודש פברואר, אך המגמה בחודשים האחרונים היא עדיין של עלייה. הירידה בהיקפי הסחר העולמי בסחורות מקשה מאוד על היצוא ומהווה משקולת כבדה על ענף התעשייה.