יום שישי 10 אפריל 2020
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

ירידה במדד מנהלי הרכש בחודש ספטמבר 2015

מדד מנהלי הרכש של בנק הפועלים וארגון מנהלי הרכש לחודש ספטמבר 2015 ירד ב-0.6 נקודות לרמה של 47.5 נקודות, רמה שמצביעה על התכווצות בפעילות התעשייתית במשק. נזכיר שהסקר בקרב מנהלי הרכש נערך עוד טרם האירועים הביטחוניים האחרונים.
15.12.15 / 15:48
ירידה במדד מנהלי הרכש בחודש ספטמבר 2015
15.12.15
ירידה במדד מנהלי הרכש בחודש ספטמבר 2015

כל הרכיבים המרכזיים במדד מצביעים החודש על התכווצות בפעילות. רכיב הביקושים המקומיים רשם ירידה חדה של 5.8 נקודות ושב להצביע על התכווצות בפעילות. רכיבי הביקושים ליצוא והתעסוקה עלו החודש אך עדיין מצביעים על המשך ההתכווצות בפעילות.

מדד מנהלי הרכש העולמי, שמפרסם בנק JPMorgan, נותר יציב בקירוב בחודש ספטמבר ברמה של 50.6 נקודות. המדד נמצא במגמת ירידה מתונה מתחילת השנה אך רמתו עדיין מצביעה על התרחבות בפעילות. מדד מנהלי הרכש בארה"ב ירד לרמה נמוכה של 50.2 נקודות, והוא מתקרב לרמה המצביעה על התכווצות בפעילות התעשייתית. המדד בגוש האירו נותר יציב בקירוב ברמה של 52.0 נקודות. בסין המדד ממשיך להצביע על התכווצות בפעילות התעשייתית ורמתו עומדת על 47.2 נקודות - הרמה הנמוכה ביותר בשש השנים האחרונות.

כלכלני בנק הפועלים: מדד מנהלי הרכש מצביע מזה שלושה חודשים על התכווצות בפעילות התעשייתית. הצמיחה במשק אמנם האטה, אך נראה שהפגיעה בענף התעשייה היא הרבה יותר בולטת מאשר ביתר ענפי המשק. הריבית הנמוכה והפעילות המוגברת בשוק הנדל"ן ממריצים את הפעילות בתחום המסחר והבנייה. מנגד, הסחר העולמי המדשדש, הייסוף הריאלי בשער החליפין של השקל וחשיפה גוברת למוצרי יבוא פגעו בענף התעשייה. באשר להשפעות האירועים הביטחוניים האחרונים, נותר לחכות למדד אוקטובר שסביר להניח יושפע מהנ"ל.

 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך