יום שישי 10 אפריל 2020
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

המשק היצרני חזר להתכווצות

מדד מנהלי הרכש של בנק הפועלים וארגון מנהלי הרכש לחודש ינואר 2016 ירד ב-2.6 נקודות לרמה של 48.1 נקודות, רמה המצביעה על התכווצות בפעילות התעשייתית במשק
17.01.16 / 13:17
המשק היצרני חזר להתכווצות
17.01.16
המשק היצרני חזר להתכווצות

מדד מנהלי הרכש והלוגיסטיקה בישראל שנערך יחד עם המחלקה הכללית של בנק הפועלים בראשות פרופ' ליאו ליידרמן מצביע החודש על התכווצות זאת לאחר שלשה חודשים של מגמת התרחבות, הערך שנמדד החודש עומד על 41.8% לעומת ערך של 50% המפריד בין התכווצות להתרחבות, ירידה של 2.6%, רכיב תפוקות הייצור נמצא עדיין בהתרחבות לעומת רכיב המחירים שממשיך החודש להימצא בהתכווצות.

 

ארה"ב – הפעילות הכלכלית של המגזר היצרני ממשיכה להתכווץ זה החודש השלישי , החודש נצפה שלא שינוי בעוצמת ההתכווצות, החודש נמדד ערך של 48.2% בדיוק כמו הערך שנמדד בחודש הקודם, הכלכלה האמריקאית ממשיכה זה החודש השמונים ברציפות במגמת התרחבות.

 

המשק היצרני האנגלי – הפעילות הכלכלית ממשיכה זה החודש השלושים וארבעה ברציפות להימצא במגמת התרחבות, החודש נצפתה התעצמות בעוצמה של מגמת ההתרחבות, עליה של 1% לעומת החודש הקודם.

 

משה יחזקאל יו"ר ארגון מנהלי הרכש מוסר שהמדד נערך ע"י עשרות חברי הארגון, מנהלי רכש הפזורים בחברות שונות בכל הארץ ששולטים בחברות על הביצועים, המחירים והרכש בסכומים של מאות מיליוני שקלים בשנה בישראל, מדד מנהלי הרכש הוא כלי חשוב ומהימן לכל מקבלי ההחלטות הכלכליות בישראל.