יום שלישי 22 אוקטובר 2019
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

רשות המסים חתמה על הסכם להקלת הליכי ייבוא וייצוא עם מכס הונג קונג

על פי ההסכם, "גורמים מאושרים" ישראליים - ביניהם יצואנים, יבואנים, סוכני מכס, משלחים בינלאומיים, נמלים ימיים, מסופים לוגיסטיים וגורמים נוספים בשרשרת האספקה - יזכו להקלות בתהליכי כניסת טובין ושחרור הסחורות בהונג קונג
30.06.19 / 10:25
רשות המסים חתמה על הסכם להקלת הליכי ייבוא וייצוא עם מכס הונג קונג
30.06.19
רשות המסים חתמה על הסכם להקלת הליכי ייבוא וייצוא עם מכס הונג קונג

מנהל רשות המסים, ערן יעקב, ונציב המכס והבלו בהונג קונג מר הרמס וויי. אייץ'. טנג (Mr. Hermes Y H Tangחתמו בסוף השבוע האחרון, במסגרת מועצת מנהלי המכס השנתית של ארגון המכס העולמי בבריסל, על הסכם להכרה הדדית בין תכנית "גורם כלכלי מאושר" (Authorized Economic Operator) שמפעיל המכס בישראל לבין התכנית המקבילה, שמפעיל המכס והבלו בהונג קונג.

 

הטקס נערך בהשתתפות אבי ארדיטי, ראש מינהל המכס וסגן הנציב ההונג קונגי, מר ג'ימי טאם (Mr. Jimmy Tam).

 

על פי ההסכם, "גורמים מאושרים" ישראליים - ביניהם יצואנים, יבואנים, סוכני מכס, משלחים בינלאומיים, נמלים ימיים, מסופים לוגיסטיים וגורמים נוספים בשרשרת האספקה - יזכו להקלות בתהליכי כניסת טובין ושחרור הסחורות בהונג קונג. כמו כן, מטעניהם יזכו לסיכון נמוך לבידוק, דבר שיתבטא בחיסכון בזמן ובכסף רב. כמובן שגורמים מאושרים בתכנית ההונג קונגית יזכו להקלות דומות בכניסה ובשחרור טובין בישראל.

 

כזכור, המכס בישראל השיק לקראת סוף שנת 2010 את תכנית הגורם הכלכלי המאושר הישראלית (AEO) ועד היום הצטרפו לתכנית ואושרו למעלה מ- 230 גורמים, שנבחרו על סמך עמידה בקריטריונים כגון איתנות פיננסית, ציות לדיני היבוא והיצוא וכן, קריטריונים ביטחוניים.

 

חשוב לציין כי הסכם זה הינו ההסכם הבילטרלי השביעי שחותמת ישראל במסגרת תכנית "גורם כלכלי מאושר" (הסכמים קודמים נחתמו עם טאיוואן, ארה"ב, דרום קוריאה, קנדה, סין ומקסיקו) שמפעיל מינהל המכס החל משנת 2011, לאחר שאומצה מספר שנים קודם לכן על ידי ארגון המכס העולמי. מטרת התכנית היא לקדם את יעילות ופישוט הסחר הבינלאומי תוך עמידה בסטנדרטים לאבטחת שרשרת 

 

האספקה ובכך, להפחית את עלויות השילוח. בנוסף, במסגרת התכנית מקדם מינהל המכס 'הסכם הכרה הדדית' עם רשויות מכס נוספות המצויות בתכנית העבודה להמשך.

 

מנהל רשות המסים, ערן יעקב, ציין כי "לחתימה על הסכם להכרה הדדית עם הונג קונג חשיבות רבה למשק הישראלי והמהלך הוא חלק מצעדים שהרשות נוקטת על מנת לסייע ליצואנים ישראלים בפיתוח וחשיפה לשווקים חדשים".