יום ראשון 19 ינואר 2020
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

פורסמה חלוקת מכסות הבשר, הגבינה והשעועית בפטור ממכס

משרד הכלכלה והתעשייה מפרסם את חלוקת מכסות הבשר, הגבינה והשעועית הירוקה בפטור ממכס לשנת 2020. השר אלי כהן: מדובר במוצרי צריכה נפוצים במטבח הישראלי ותוצאות החלוקה הן בשורה צרכנית חשובה
31.12.19 / 11:31
פורסמה חלוקת מכסות הבשר, הגבינה והשעועית בפטור ממכס
31.12.19
פורסמה חלוקת מכסות הבשר, הגבינה והשעועית בפטור ממכס

וועדת המכסות במשרד הכלכלה והתעשייה ממשיכה בחלוקת המכסות הפטורות ממכס לשנת 2020. הוועדה החליטה לחלק מכסות בהיקף של 8,070 טון ליבוא בשר טרי ליבואנים שהתחייבו לשווק בשר טחון טרי במחיר שבין 29-32 שקל לצרכן. היבואנים התחייבו להציג את הבשר הטחון הטרי, במחירים הזוכים, בכל נקודות המכירה שלהם במהלך כל ימות השנה.

 

מכסות אלו הנן תוספת למכסה ליבוא בשר טרי בהיקף של 7,800 טון אשר חולקה לפני שבועיים. גם הזוכים הקודמים במכסה זו התחייבו למכור אותה במחיר לצרכן שבין 30-32 שקל לק״ג בשר טחון טרי ברשתות המזון ובקצביות הפרטיות.

 

המחיר לצרכן של בשר טחון טרי בשנים 2018-2019 עמד על 41.7 שקל בממוצע. הפחתת המחירים הצפויה במחיר לצרכן בשנת 2020 באה על רקע עליית מחירי הבשר בשוק העולמי בשל מחסור עולמי בהיצע הבקר. בשנה האחרונה עלו מחירי הבשר בשוק הסחורות העולמי בכ-14%.

 

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן: ״הפחתת המחירים הינה תוצאה של מדיניות מתמשכת של משרד הכלכלה והתעשייה, לחלוקת המכסות בהליך תחרותי בו הזוכים מתחייבים למחיר נמוך לצרכן. מדובר במוצרי צריכה נפוצים במטבח הישראלי ותוצאות החלוקה הן בשורה צרכנית חשובה. עם זאת, יש מקום לבצע חשיבה רצינית על ביטול מוחלט של המכסים במקום חלוקת מכסות, על מנת לאפשר כניסת כמויות גדולות יותר של מוצרים לישראל לצד תחרות על מגוון, איכות ומחיר״.  

 

לראשונה, גם שעועית קפואה ביבוא פטור ממכס יביא להורדת מחירים

 

הוועדה חילקה, לראשונה, בהליך תחרותי, מכסות פטורות ממכס בהיקף של 1,100 טון ליבוא שעועית קפואה לחמישה יבואנים. לאחר שבשנת 2019 נמכרה שעועית קפואה במחיר ממוצע של 15.20 שקל לאריזה של 800 גרם, תשווק השעועית הקפואה על ידי הזוכים במכסות, במחיר לצרכן של 7.44 שקל בממוצע לאריזה של 800 גרם.

 

דני טל, מנהל מינהל יבוא ויו״ר וועדת המכסות במשרד הכלכלה והתעשייה: ״המכסות הפטורות ממכס, מהוות כלי להפחתת מחירים לצרכן גם בשנת 2020. המרת המכסות הפטורות ממכס במדיניות של ביטול מכסי יבוא על מוצרי מזון, לצד אימוץ המלצות ארגון מדינות ה-OECD לתמיכה ישירה בחקלאים כנגד ביטול המכסים על מוצרים אלה, יכולה לתרום עוד יותר להפחתת יוקר המחיה״.