יום רביעי 19 פברואר 2020
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

נמל אשדוד רכש משפכים אקולוגיים חדשים

המשפכים החדשניים של חברת בדשקי האיטלקית נרכשו בעלות של 18 מיליון שקל. הרכישה כוללת שני סוגים: משפך לפריקת קלינקר הפורק בקצב של 800 טון לשעה ושני משפכים לפריקת גרעינים בקצב פריקה של 550 טון לשעה
05.02.20 / 11:36
משפכים אקולוגיים מתקדמים
צילום: אשר קורן
משפכים אקולוגיים מתקדמים
משפכים לפריקת קלינקר ולפריקת גרעינים
צילום: אשר קורן
משפכים לפריקת קלינקר ולפריקת גרעינים

נמל אשדוד רכש שלושה משפכים אקולוגיים חדשים בעלות כוללת של כ-18 מיליון שקל. בתום מכרז מול מספר חברות מובילות בתחום, זכתה חברת בדשקי האיטלקית (Bedeschi Italy) לאספקת המשפכים. המשפכים יוצרו והורכבו באיטליה על ידי החברה והועברו לנמל כשהם במצב מורכב.

 

תפקידם של המשפכים לקבל את תכולת האונייה באמצעות מנופים וחופנים אשר פורקים אותה למשאיות אשר משתלבות בין רגלי המשפך. נמל אשדוד רכש למעשה שני סוגי משפכים אקולוגיים. האחד, משפך לפריקת קלינקר הפורק בקצב של 800 טון לשעה למשאית, ושניים נוספים המיועדים לפריקת גרעינים בקצב פריקה של 550 טון לשעה למשאית.

 

נמל אשדוד רואה בפעולות אלה אמצעי נוסף בהיערכות לתחרות אשר יאפשרו לנמל לעמוד בסטנדרטים מקצועיים בינלאומיים  תוך יישום חדשנות טכנולוגית

איציק כהן, מנכ״ל בפועל של נמל אשדוד

 

משקל כל משפך עומד על כ-130 טון, ומתנשא לגובה של כ-15.5 מטר. למשפכים החדשים יכולות חדשניות הכוללות בין היתר יכולת הסעה עצמית, מערכת רמזורים וכריזה להכוונת המשאיות וכן מותקנת בהם מערכת סינון ליניקת אבק ומניעת זיהום אוויר בזמן העבודה. בנוסף, המשפכים כוללים מערכת שקילה הנשלטת על ידי מפעיל המשפך ומשמשת למילוי מדויק של המשאיות.  

 

איציק כהן, מנכ״ל בפועל של נמל אשדוד: ״ההשקעה בהצטיידות במשפכים החדשים מצטרפת להשקעות נוספות שביצענו בנמל, במטרה להביא לקידום המערך התפעולי ושיפור משמעותי של התפוקות, כמו גם מתן מענה לסוגיות בתחום איכות הסביבה, אשר הנמל שם בחשיבות עליונה. נמל אשדוד רואה בפעולות אלה אמצעי נוסף בהיערכות לתחרות אשר יאפשרו לנמל לעמוד בסטנדרטים מקצועיים בינלאומיים  תוך יישום חדשנות טכנולוגית״.