יום שני 20 ינואר 2020
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

משרד הכלכלה: ועדת מכסות ליבוא בשר טרי

היקף המכסה למעלה מ-17 אלף טון, שיחולקו בין עד 4 יבואנים שיציעו את המחיר הנמוך לצרכנים. שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: ״מחויבים להפחתת מחירים, וקוראים ליבואנים להשתתף בתחרות אשר מעניקה יתרון למי שמטיב עם הצרכנים״
19.11.19 / 11:07
משרד הכלכלה: ועדת מכסות ליבוא בשר טרי
19.11.19
משרד הכלכלה: ועדת מכסות ליבוא בשר טרי

ועדת המכסות של משרד הכלכלה והתעשייה יוצאת בהליך תחרותי לשנת 2020, ליבוא בשר מצונן: מכסת יבוא בהיקף של למעלה מ-17 אלף טון (לעומת כ-15 אלף טון אשתקד). ועדת המכסות תחלק את המכסות הפטורות ממכס לעד 4 יבואנים אשר יתחייבו למחיר הנמוך ביותר לצרכן.

 

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: ״אנו פועלים להעמיק את התחרות ולהביא להוזלה נוספת של המחירים לצרכנים. התחרות תמשיך להטיב עם היבואנים המעוניינים להטיב עם הצרכנים, ותעמיק את הוזלת המחירים במוצר זה, הנצרך בכל בית בישראל״.

 

גם בשנת 2020 יחויבו היבואנים והרשתות המייבאות בשר טרי במכסה, להציג על המדף בכל עת, בשר טרי טחון במחיר המקסימלי לו הם התחייבו בליווי שילוט מתאים.

 

דני טל, יו״ר וועדת המכסות ומנהל מינהל היבוא במשרד הכלכלה והתעשייה, מסר כי ״חלוקת מכסה חסרת תקדים בהיקף של למעלה מ-17 אלף טון ליבוא בשר טרי, בהליך תחרותי, צפויה להגביר את האפקטיביות של הפחתת מחירי הבשר באמצעות המכסות ולהנגיש לציבור הצרכנים בשר טרי טחון במחירים תחרותיים אשר יישמרו גם במהלך החגים ובתקופות ביקוש גבוהות״.

 

בקשות להקצאת מכסה ניתן להגיש עד ליום 9.12.19