יום שני 20 ינואר 2020
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

מדד Freightos: תעריפי ההובלה נמוכים בכ-45% בסחר סין – ארה״ב

איתן בוכמן, סמנכ״ל השיווק של Freightos: עונת השיא הגיעה וחלפה כששנה של מכסים ומלחמות סחר הורידה את מחירי המכולות בסחר בין סין וארה״ב ב-45% בהשוואה לשנה שעברה
21.11.19 / 11:35
מדד Freightos: תעריפי ההובלה נמוכים בכ-45% בסחר סין – ארה״ב
21.11.19
מדד Freightos: תעריפי ההובלה נמוכים בכ-45% בסחר סין – ארה״ב

על פי מדד המחירים של חברת Frieghtos תעריפי ההובלה מסין לחוף המערבי של ארה״ב כיום הינם 1,413 דולר ל-FEU, ירידה של 8% לעומת התעריפים בשבוע שעבר. התעריפים נמוכים בכ-45% לעומת תעריפי שנה שעברה, אבל הינם ב-8% יקרים יותר לעומת תעריפי 2017.

 

תעריפי ההובלה מסין לחוף המזרחי של ארה״ב הינם 2,590 דולר ל-FEU, ירידה של 3% לעומת התעריפים בשבוע שעבר. עליית המחירים שהוכרזה ב-1 בנובמבר נשחקה כעת לחלוטין. יחד עם זאת, מחירי ההובלה יקרים ב-39% לעומת מחירי 2017.

 

איתן בוכמן, סמנכ״ל השיווק של Freightos, התייחס למחירים וציין כי ״בעוד הצרכנים מכינים את כרטיסי האשראי שלהם לקניות ביום שישי השחור ולקניות חג, היבואנים מחזירים את הכרטיסים שלהם לכיס. עונת השיא הגיעה וחלפה, כששנה של מכסים ומלחמות סחר הורידה את מחירי המכולות בסחר בין סין וארה״ב ב-45% בהשוואה לשנה שעברה, שעדיין היו יקרים יותר ב-8% לעומת 2017. יש להניח כי מחירי הובלת המכולות יתייקרו בחודש דצמבר לאור תוספת תשלום עבור דלק דל גופרית״.

 

בוכמן הוסיף כי ״היטלי המכס על יבוא סחורות מסין הקטינו את הביקוש, אך השוואה בין הנפחים השנה לעומת שנה שעברה עלולה להטעות, וזאת בגלל פעילות הייבוא המוגברת שבוצעה לפני שהמכסים נכנסו לתוקף״.