יום רביעי 23 אוגוסט 2017
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

מנהל, נכנס לתפקיד חדש? בהצלחה!

כניסה לתפקיד חדש, בעיקר ניהולי , מלווה בתהליך של שינוי ולכן היא עניין מורכב
05.06.17 / 10:50
מנהל, נכנס לתפקיד חדש? בהצלחה!
05.06.17
מנהל, נכנס לתפקיד חדש? בהצלחה!

מחד, התחלה חדשה ומרגשת מהמון בחינות ומנגד, עולים החששות הלגיטימיים שבכניסה למקום חדש.

תהליך שכזה מהווה שינוי הן עבור המנהל החדש והן עבור הארגון הקולט שעצם כניסה של גורם חדש לשורותיו עשויה להשפיע עליו, ושלא נדבר על מערכת הציפיות ששני הצדדים נכנסים אליה.

ארגונים רבים לא מקדישים מספיק משאבים לקליטה נכונה של מנהל חדש אליהם. קיימת אמנם הציפיה שהעובד החדש יצליח יותר מקודמו בתפקיד אולם הרבה פעמים פשוט "זורקים אותו למים".

באין קליטה נכונה ותאום ציפיות מוגדר, מנהל חדש שכזה ימצא את עצמו פועל בשיטת "ניסוי ותעייה", יאלץ לבדוק לבד מה הגבולות בתפקיד ומה הציפיות של הארגון ועובדיו ממנו, ורק כאשר יתעוררו בעיות או קונפליקטים, יעצרו לברר מהם הקשיים שעובדים בפניו, צרכיו וכיצד ניתן לפתור אותם.

לאור כל זאת, כניסה "חלקה לתפקיד" תהיה כזו שנעשתה לאחר תיאום ציפיות ברור מאוד עם הממונים שיכלול גם מידע לגבי סיבת העזיבה של קודמו בתפקיד ובאיזה מצב "השאיר את הארגון והעובדים", מה ייחשב להצלחה או כישלון בתפקיד ואחת העצות החשובות ביותר שניתן לתת למנהל חדש היא קודם כל ללמוד את הארגון והעובדים תחתיו לפני ששוטח בפניהם את האג'נדה והחזון שלו.

כפי שניתן לראות מדובר בתהליך שינוי מורכב שעשוי לקחת זמן וששני הצדדים צריכים להיות ערוכים עליו.

מכון תימה מסייע רבות לארגונים בתהליכים של שינוי בכלל ובכניסה של עובדים או מנהלים חדשים לתפקיד בפרט.

תוך היכרות מעמיקה עם הארגון , הדרכה, יעוץ ותמיכה שוטפת, נסייע לארגונכם לקלוט את העובדים בצורה האפקטיבית ביותר עבור שני הצדדים.

מוזמנים לפנות אלינו להתייעצות או כל שאלה בעניין.

בהצלחה, מכון תימה!