יום שלישי 22 אוקטובר 2019
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

תערוכות בינלאומיות מובילות בענף הרכב

ישראל מעצמת רכב? תתפלאו אבל זו לא בדיחה. מזה מספר שנים טובות שישראל נחשבת למעצמה עולמית בתחום הרכב והתחבורה, מבלי לייצר אפילו רכב אחד.
03.06.18 / 09:45
תערוכות בינלאומיות מובילות בענף הרכב
03.06.18
תערוכות בינלאומיות מובילות בענף הרכב

 

 

מאת: שי חיות. יועץ ומומחה בתחום הסחר הבינ"ל, בעלים ומנכ"ל של חברת COB (סי.או.בי) שילוח  המספקת פתרונות מקצועיים לענפי היבוא והיצוא תחת קורת גג אחת באוויר, בים וביבשה, בדגש על הפחתת עלויות ללקוח.

 

איך זה בכלל ייתכן, אתם שואלים? ובכן, זה אפשרי בעיקר בשל העובדה שישראל היא מעצמה טכנולוגית, אליה מגיעים מדי שנה עשרות יצרניות רכב בינלאומיות, בכדי להתעדכן בטכנולוגיות, במגמות וביוזמות חדשות בתחום הרכב בכלל ובתחום האלקטרוניקה החכמה בפרט. עם זאת, עסקים ואנשים פרטיים בישראל יכולים להיתרם רבות מהגעה לתערוכות בינ"ל בחו"ל; בתערוכות אלו ניתן ליצור שיתופי פעולה עסקיים ומשמעותיים, ניתן לברר אודות מכוניות מיוחדות לייבוא אישי, ייבוא רכבי יוקרה ועוד, להגיע לקהל יעד רלוונטי המתעניין בייבוא גאדג'טים בתחום הרכב ועוד.

מגוון עצום של כלי רכב וטכנולוגיות חדשניות בתערוכות המובילות בענף הרכב

ברחבי העולם קיים מגוון רחב של תערוכות בתחום הרכב. הן מתאימות לא רק לאנשי עסקים וחברות מסחריות, כי אם גם לחובבי מכוניות. התערוכות מייצרות באזז בכל עולם הרכב וגורמות לתנועה משמעותית של שילוח בינ"ל  – ייבוא ויצוא. בין התערוכות המוכרות ביותר בעולם בתחום הרכב הינן:

ז'נבה מוטור שואו (Geneva International Motor Show) – תערוכת ז'נבה מתקיימת, איך לא, בז'נבה שבשוויץ. תערוכה זו מתקיימת מדי שנתיים, מגיעים אליה כ-70,000 מבקרים, והיא נחשבת לאחת מתערוכות הרכב המפוארות והמשפיעות בעולם הודות למגוון העצום של כלי הרכב המוצגים במתחם. בין היתר, ניתן למצוא בתערוכה רכבי יוקרה, משפחה, ספורט, שטח ופנאי וכן גם דגמים עתידיים אשר עוד לא הגיעו למכירה בסוכנויות הרכב המובילות בעולם. בין יצרניות הרכב המגיעות לתערוכה זו ניתן למצוא את קיה, הונדה, יונדאי, סקודה, וולוו, מרצדס, פיג'ו ועוד.

IZB (International Suppliers Fair) – תערוכת IZB נחשבת גם כן לאחת מהתערוכות המובילות בעולם בתחום הרכב, פוקדים אותה כ-48,000 מבקרים והיא מתקיימת מדי שנתיים בעיר וולפסבורג שבגרמניה. בעיר זו יושב מטה קבוצת פולקסווגן הגרמנית, הנחשבת ליצרנית הרכב הגדולה ביותר באירופה. קבוצת פולקסווגן היא גם נותנת החסות, עובדה המבטיחה את השתתפותן של חברות הקבוצה בתערוכה; אאודי, סיאט, סקודה, פורשה וכמובן פולקסווגן עצמה. כמו כן, בתערוכה זו ניתן למצוא גם ביתנים המתמחים באלקטרוניקה, ייצור פלסטיק, מתכת קלה, לוגיסטיקה ועוד.

אוטומוטיב ( Automotive) – תערוכת אוטומוטיב הינה התערוכה הגדולה ביותר באסיה, מגיעים אליה כ-35,000 מבקרים והיא מתקיימת מדי שנה ביפן. תערוכה זו משלבת כנסים רבים בתחומי טכנולוגיות אלקטרוניות, טכנולוגיות להפחתת משקל הרכב, טכנולוגיות לשיפור הליכי ייצור ועוד. יצרניות הרכב המגיעות לתערוכה זו הינן בין היתר טויוטה וניסאן. למעוניינים להיכנס לעסקי מסחר עם השוק היפני והדרום-קוריאני, שווקים הטומנים בחובם הזדמנויות עסקיות רבות, מומלץ להיערך כיאות ולהגיע לתערוכה (עשה ואל תעשה בתערוכה מקצועית בחו"ל), אם בתור מציגים בביתן מקצועי ואם בתור מבקרים בתערוכה.