יום שישי 29 מאי 2020
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

רכבת ישראל מרחיבה את פיילוט הקרונות האורבניים

לאחר פיילוט מוצלח במסגרתו שינתה הרכבת את תצורת הקרון ללא שינוי במספר המושבים ולאור שביעות הרצון של מרבית הנוסעים תרחיב הרכבת את הפיילוט לרכבות בקו הנגב המערבי
14.08.19 / 13:23
רכבת ישראל מרחיבה את פיילוט הקרונות האורבניים
14.08.19
רכבת ישראל מרחיבה את פיילוט הקרונות האורבניים

מנתוני החודש הראשון לשילובם של הקרונות האורבניים לנסיעה פרברית, במסגרת פיילוט בו בוצע שינוי מבני בתצורת הקרון ללא שינוי במספר המושבים, עולה כי הצפיפות ברכבות בהן הם מופעלים קטנה, ונתון הדיוק שלהן שופר. זאת בזכות קיצור זמני העצירה בתחנות וצמצום העומסים בכניסה וביציאה מהקרון.

 

את הנתונים הנ״ל מחזקים משובי נוסעים מהם עולה כי למעלה מ-50 אחוזים מנוסעי הקרון החדש הביעו שביעות רצון, לעומת 10 אחוזים בלבד שציינו כי יש מקום לשיפור. למעלה מ-70 אחוזים מהנוסעים ציינו לטובה את העלייה והירידה המהירה מהקרון, וכן את פריסתם של עמודי וידיות האחיזה, והכריזות המותאמות.

 

בעקבות הממצאים החיוביים ובתיאום עם משרד התחבורה, מרחיבה רכבת ישראל את הפיילוט גם לקו הנגב המערבי, שהינו אחד מהקווים העמוסים כיום.

 

ברכבות בקו הנגב המערבי ישולבו מספר קרונות אורבניים לצד קרונות רגילים, במטרה להפחית את העומסים המאפיינים את הרכבות בשעות השיא בקו הנרשמים בין תחנות אשדוד, ראשל״צ, בת ים, חולון ותל אביב. זאת בהתאם לניתוח ממוצע זמני הנסיעה מתחנות אלה לתחנות תל אביב, יעדם של מרבית הנוסעים בקו, העומד על כחצי שעה או פחות.