יום שני 27 ינואר 2020
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

ספר חדש - מיפוי ואבחון תהליכים ארגוניים Process Mapping and Diagnostic Techniques

כלים למחקר, אבחון ארגוני ופתרון בעיות באמצעות חשיבה ויזואלית Visual Thinking
11.11.19 / 09:41
ספר חדש - מיפוי ואבחון תהליכים ארגוניים Process Mapping and  Diagnostic Techniques
11.11.19
ספר חדש - מיפוי ואבחון תהליכים ארגוניים Process Mapping and Diagnostic Techniques

הספר מיפוי ואבחון תהליכים ארגוניים מציג שיטות נבחרות להרחבת ארגז הכלים של ניהול האיכות בארגונים.

הוא מהווה כלי עזר חיוני לציבור המנהלים, המהנדסים וההנדסאים ברמות השונות של דרגי ניהול, ייעוץ ומחקר – הן בעבודתם השוטפת והן בתהליך קבלת החלטות ניהוליות.

 

הספר מציג בצורה מקיפה ויסודית מגוון גישות וטכניקות ניהוליות הנגזרות מהיקף רחב של תפיסות ניהוליות כמו: Six Sigma, Lean Management וכן גישות מגוונות העוסקות בתכן האיכות, במטרה לספק כלים יעילים לפתרון בעיות (Problem Solving) ולשיפור רמת האיכות בתעשייה ובשירותים.

 

בפיתוחו של ספר זה נעשה מאמץ לבחינת טכניקות וגישות למיפוי תהליכים ארגוניים, תוך התייחסות  לסוג הבעיה הרלוונטי כמו: בעיות התאמה, בעיות של ביצוע בלתי מובנה, בעיות יעילות, בעיות של תכנון המוצר ובעיות של תכנון התהליך.

 

אנשי מקצוע המתמודדים עם בעיות ארגוניות וחיפוש דרכים מיטביות לפתרון בעיות, יפיקו תועלת רבה מן המודעות לסוגים שונים אלו של בעיות איכות ומאפייניהם – בתהליך החשיבה, הניתוח, התכנון ובחירת הכלים המתאימים.

 

טכניקות המיפוי והאבחון במוצגות בספר זה, כוללות את תיאור הכלים, שלבים רלוונטיים להפעלתם וכן מגוון רחב של מצבים ודוגמאות באשר לדרך יישומם.

כל אחד מהכלים זוכה להיקף התייחסות משלו, המוכתב משיקולים עניניים הקשורים באופי הכלי והדרכים האפשריות להצגתו – ונועדו לספק ארגז כלים Quality Toolbox בדרך לשיפור מתמיד.

 

אנו מודים לכל האנשים שעודדו את כתיבתו של ספר זה – חברות איתן עבדנו לאורך השנים וכן עמיתים ועובדים שנטלו חלק בקורסי ההכשרה ותהליכי הייעוץ שהועברו על ידינו בארגונים.

 

נשמח להערות, הארות ותובנות העולות מקריאה ושימוש בספר זה.

 

 

על מחברת הספר:

 

ד"ר אביבה בשן –  בעלת PhD בתחום ניהול האיכות הגלובלי מהמחלקה לסטטיסטיקה של אוניברסיטת חיפה.

לימדה לאורך השנים באוניברסיטת תל אביב ובמכון הטכנולוגי חולון (HIT). כיום חברת סגל ומרצה בכירה במחלקה להנדסת תעשיה וניהול במכללה אקדמית להנדסה – אפקה.

מתמחה בתחום האסטרטגי של ניהול התפעול וניהול האיכות הגלובליים בחברות רב לאומיות ועוסקת בו הן בהיבט המחקרי והן כיועצת לחברות הנמצאות בתהליכי גלובליזציה.

עוסקת בייעוץ, במחקר, בהוראה אקדמית ובפיתוח סדנאות והכשרות בתחום התמחותה.

כתבה ופרסמה ספרים בנושאים: ניהול האיכות, ניהול התפעול ובקרת תהליכים סטטיסטית המהווים ספרי לימוד רשמיים במוסדות להשכלה גבוהה.

פיתחה את סדרת הספרים – חושבים איכות Quality Thinking העוסקת בהקניית גישות וטכניקות עדכניות לפתרון בעיות ולשיפור איכות התהליכים.

ספרה "גלובליזציה, איכות ומה שביניהן" – נשען על ממצאי מחקר שדה מקיף בקרב עשרות חברות גלובליות רב לאומיות ומציג את אתגרי מערכת האיכות במציאות גלובלית משתנה.