יום שני 20 ינואר 2020
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

נפתח מקצה תחרותי נוסף בהיקף מיליוני שקלים לקליטת עובדים נוספים בשכר גבוה

הרשות להשקעות במשרד הכלכלה והתעשייה מפרסמת מקצה תחרותי בהיקף של כ-54 מיליוני שקלים לתמרוץ מעסיקים לקלוט עובדים נוספים בשכר גבוה באזורי עדיפות לאומית וירושלים. חידושים רבים במסלול ביחס למקצים קודמים.
04.08.19 / 10:16
נפתח מקצה תחרותי נוסף בהיקף מיליוני שקלים לקליטת עובדים נוספים בשכר גבוה
04.08.19
נפתח מקצה תחרותי נוסף בהיקף מיליוני שקלים לקליטת עובדים נוספים בשכר גבוה

מתוך אתר משרד הכלכלה והתעשייה

מסלול תעסוקה 4.18 של הרשות להשקעות במשרד הכלכלה והתעשייה נועד לעודד השקעות במשק של תעשיית העילית, לרבות תעשיית המחקר והפיתוח (המו"פ) והמחשבים תוך שימת דגש על העלאת שיעור הצמיחה באזורי עדיפות לאומית ועל עידוד יצירת משרות בשכר גבוה באזורים אלה.

המסלול מסייע למשקיעים ולמשקיעות שמעוניינים להקים, להרחיב או להעתיק את העסק לאזורי עדיפות לאומית או ירושלים.

סיוע לחברות מענפים אלו באזורים אלה, בהעסקת עובדים בשכר גבוה, יוצר פעילות כלכלית המאפשרת לחברות להתפתח ומשפיע על המרקם הדמוגרפי באזור.

סכום הסיוע עבור כל עובד או עובדת הינו בממוצע 25% מעלות השכר ל-4 שנים.

על החברות הניגשות למסלול זה להעסיק מינימום 15 משרות חדשות, כאשר ל-55% מהמשרות החדשות ישולם לפחות השכר הממוצע במשק (כ-11 אלפי שקלים) בתוספת עלויות מעביד, ל-35% לפחות פי 1.5 מהשכר הממוצע ול-10% לפחות פי 2.5 מהשכר הממוצע.

היקף הסיוע לחברות הזוכות בכתב אישור במסלול זה, נע בין 3.5 - 36 מילוני שקלים.

השנה, החליטה הרשות לערוך מספר חידושים מהותיים במסלול, במטרה להרחיב את פוטנציאל החברות שיכולות ליהנות ממנו: 

  • לראשונה, חברות מענפי המו"פ בהנדסה ומדעי הטבע, ולא רק חברות תעשייתיות וחברות מתחום המחשבים, יוכלו להגיש בקשות במסגרת המסלול. מדובר על חברות מתחום המו"פ במדעי הטבע, הנדסה, מדעי הרפואה, ביוטכנולוגיה, מדעי החקלאות, מחקר קליני ועוד. במקרה של מרכזי מו"פ של חברת זרות, אלו יוכלו לגשת רק במידה וממוקמים ברשויות המרוחקות יותר ממרכז הארץ (אשכולות פריפריאליים 1-4).
  • נפתחה אפשרות להגשת בקשות במסגרת המסלול לסוגי תאגידים נוספים כגון, אגודות שיתופיות ושותפויות רשומות.
  • בעבר חברות נדרשו למחזור מכירות מינימלי של 25 מיליוני ₪, למעט חברות ברשויות פריפריאליות 1-4 בצפון אשר נדרשו למחזור מכירות מינימלי של 15 מיליוני ₪. כלל זה הוחל בהוראה החדשה על כלל הרשויות הפריפריאליות 1-4 בכלל אזורי עדיפות לאומית.
  • מתן תיעדוף לבקשות של חברות מענף הפוד-טק שעומדות בתנאי ההוראה מאזור קריית שמונה.
  • מעסיקים אשר יתחייבו להעסיק משרתי מילואים פעילים, בעלי תעודת משרת מילואים פעיל, יזכו בניקוד נוסף במסגרת דרוג הבקשה. 

ד"ר נחום איצקוביץ, מנהל הרשות להשקעות ציין כי: "מסלול שכר גבוה בפריפריה יוצר מציאות כלכלית המאפשרת לחברות שהוגדרו בתכנית לקלוט ולהשאיר עובדים בשכר גבוה. יש בכך השפעה כלכלית חברתית ודמוגרפית חשובה ביותר שכן היא נותנת דחיפה לקליטת עובדים איכותיים במקומות עבודה ההולמים את כישוריהם. עוד ציין כי מדובר בתוכנית אשר מופעלת לתקופת הסיוע הארוכה ביותר מכל תכניות הסיוע לתימרוץ מעסיקים לקלוט עובדים חדשים. לתכנית זו תהיה תועלת עצומה לעובדים בפרט ולחברה והתעשייה הישראלית ככלל."

מעוניינים להגיש בקשה?

מעסיקות ומעסיקים הזדרזו להגיש בקשות. המועד האחרון להגשת בקשות הוא ה- 22 בספטמבר 2019.

למידע נוסף והגשת בקשה