יום שני 25 מאי 2020
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

משרד הכלכלה והתעשייה מקדם ייצור מסכות לשימוש הציבור הרחב והצוותים הרפואיים

על מנת להתמודד עם המחסור במסכות וביקוש שהוביל לעליית מחירים לא סבירה משרד הכלכלה והתעשייה קידם ייצור מקומי של מסכות והגיע לסיכום עם רשתות מובילות על מכירת מסכות במחיר שלא יעלה על 3 מסכות ב-10 שקלים.
31.03.20 / 09:38
משרד הכלכלה והתעשייה מקדם ייצור מסכות לשימוש הציבור הרחב והצוותים הרפואיים
31.03.20
משרד הכלכלה והתעשייה מקדם ייצור מסכות לשימוש הציבור הרחב והצוותים הרפואיים

מתוך אתר משרד הכלכלה והתעשייה

 

אלי כהן שר הכלכלה והתעשייה וחבר הקבינט המדיני בטחוני: ״על רקע הביקוש למסכות, פעלנו באמצעות רשות ההשקעות במשרד הכלכלה, לשדרג שני מפעלים שייצרו מסכות לפי התקן של משרד הבריאות, וכן פעלנו להגיע לסיכום למול הרשתות הקמעונאיות המובילות כך שהמסכות יימכרו במחיר הוגן לצרכנים. התעשייה הישראלית בכלל ותעשיית המזון בפרט ושרשרת ההספקה לישראל, פועלים במהלך משבר הקורונה באופן סדיר שמאפשר את הספקת כלל המוצרים לצרכן הישראלי."

מפעל פאג פתרונות אריזה אקולוגיים בע"מ הממוקם באזור התעשייה אלון תבור (אזור פיתוח א), יגיש בקשה לרשות להשקעות במסגרת החוק לעידוד השקעות הון. היקף ההשקעה הצפוי עומד על כ-20 מלש"ח, בגינו יינתן מענק ע"י הרשות להשקעות בשיעור של 20% מגובה ההשקעה המאושרת.

הרשות להשקעות אשר פועלת בימים אלו במתכונת חירום, עמדה בקשר עם מגוון מפעלי תעשייה לצורך פתרון המחסור הקיים במסכות מיגון בשל נגיף הקורונה.

אבירם פרוסט, מנכ"ל המפעל, מציין כי "החברה נערכת לייצור מיידי בשני קווי ייצור אשר יופעלו כבר בחודש אפריל 2020 לצורך ייצור מסכות בסדר גודל של בין 1.5- 2 מיליון מסכות עבור כל קו. המפעל מתעתד להקים עד חודש מאי בסך הכל 12 קווי ייצור."

עוד מוסיף פרוסט כי קווי הייצור יוקמו ויורכבו בארץ, חומרי הגלם אף הם יירכשו מחברה בארץ, וכוח האדם להפעלת קווי הייצור כבר גויס ע"י החברה. המפעל הגיע להסדר מכירה ושיווק מול הרשתות הגדולות אשר הביעו נכונות והסכמה לרכוש מסכות בהיקפים גדולים ולמכור אותם במחירים שווים לכל נפש".

בתוך כך, ובשביל להתגבר על המחסור במסכות בשווקים, ולהתמודד עם תופעת השוק השחור ולאפשר לצרכנים רכישת מסכות במחיר המתאים לכל כיס, הגיעו במשרד הכלכלה והתעשייה, להבנה עם רשתות השיווק רמי לוי, שופרסל, BE, וסופרפארם כי הן ירכשו מהחברה את המסכות וימכרו אותן בחנויות הרשת במחיר של 3 יחידות ב-10 ₪  יצויין כי,  המפעל נערך להשקעות הון משמעותיות לצורך הסבה והקמה של קווי ייצור אשר עתידים לייצר כ-20 מיליון מסכות בשנה.

ד"ר נחום איצקוביץ, מנהל הרשות להשקעות מציין כי "פתרון המחסור הגדול במסכות למיגון מפני הידבקות בווירוס הקורונה, הוא צו השעה. הרשות להשקעות עשתה מאמצים לאתר ולסייע למפעלים אשר יתארגנו לייצר מסכות לשוק הישראלי באופן מיידי ובעתיד גם לייצוא. נכונות המפעל לפעול במהירות, להסב ולהקים את קווי הייצור החדשים המתאימים לייצור מסכות ראויה להערכה ולכל שבח. הרשות להשקעות תתארגן לתמוך במפעל בלוח זמנים קצר ומיידי".