יום חמישי 23 מאי 2019
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

מה עושים בעלי עסקים עם החסכונות שלהם?

תשאלו את רמי לוי
05.03.19 / 10:32
צילום: shutterstock
05.03.19
צילום: shutterstock

מאת: ליאור עילם, מתוך סטטוס - כתב העת לחשיבה ניהולית ואסטרטגית

יותר ויותר בללי עסקים, מבינים בשנים האחרונות כי התחרות הגוברת, היבוא מסין וממדינות אחרות שבהן כח האדם זול וכן השינויים הטכנולוגיים המהירים, מחייבים אותם להשקיע חלק מכספם בנדל"ן. הם בונים סל נכסים לבד, בעזרת מומחה (ראו הראיון על בניית 'פנסיה מבוססת נדל"ן' כאן: https://goo.gl/JtRbjT), או באמצעות התחברות לקבוצות משקיעים (לקבוצת ווצאפ של בעלי עסקים שמשקיעים יחד בנדל"ן, כאן: https://chat.whatsapp.com/K2SUnvVqfpCFuSoRT1EpNy).

ללמוד מרמי לוי

רמי לוי למרות חזותו הפשוטה למראה, הוא מאנשי העסקים המתחכמים בישראל. אין זה מפתיע לכן, שחלק ניכר מרוווחי רשת הסופר-מרקטים שלו, הוא משקיע בנדל"ן. רמי לוי מבין שבעסקים אין דבר כזה 'ביטחון', בעסקים יש חוסר ודאות מובנה. הרי כפי שהוא חולל מהפכה בתחום הסופר-מרקטים, כך יכול לבוא יום אחד גוף אחר ולחולל מהפכה שתאיים על החברה שלו. הפתרון של רמי לוי: השקעות נדל"ן סדרתיות, שמספקות לו ביטחון ועושר כלכלי, לצד הפעילות העסקית של רשת המרכולים.

לפני מספר חודשים הודיע רמי אחר: רמי מזרחי, בעליה של רשת האופנה רמי-לי על סגירתה ההדרגתית. מזרחי הסביר כי התחרות הגוברת בענף, עליית דמי השכירות והמעבר לקניות דרך האינטרנט, הביאו לשחיקה ברווחים. עם זאת אין מה לדאוג לבניו של מזרחי. בדומה לרמי לוי שלושת בניו של מזרחי השכילו להשקיע בנדל"ן. כך שאם כל הצער שבסגירת העסק המשפחתי, ביטחונם ורווחתם הכלכליים, שלהם ושל משפחותיהם, מובטחים.

גם בעלי עסקים קטנים:

בעלי עסקים משקיעים את כל מרצם בהקמת העסק שלהם. אולם בעולם בו אנו חיים, אסור להסתמך על מקור הכנסה אחד. העולם העסקי הוא אכזרי והוא הופך ליותר קשה ובלתי צפוי משנה לשנה. בעלי עסקים ושכירים, שלא ישכילו להשקיע בנדל"ן, עלוללים למצוא את עצמם ללא עסק וללא כסף, שלא לדבר על עזרה ברכישת דירה לילדים או לנכדים.

"הרבה מאוד בעלי עסקים מצטרפים לקבוצת הווצאפ שלנו, כדי להשקיע ביחד בנדל"ן" מספר אמיר שמנהל שלוש קבוצות ווצאפ, אחרי ששתי הקבוצות הראשונות התמלאו בתוך מספר ימים ולאור הבקשות הרבות, פתח טרנר קבוצה שלישית (להצטרפות לקבוצה: https://chat.whatsapp.com/K2SUnvVqfpCFuSoRT1EpNy).

 

"רוב החברים בקבוצות הם בעלי עסקים קטנים ובינוניים" מסביר אמיר. "בזכות האפשרות להשקיע במשותף, החברים בקבוצה יכולים להשקיע בהזדמניות השקעה שוות ורווחיות מאוד, גם אם לרשום עומד רק סכום צנוע להשקעה".

"שואלים אותי האם לא מאוחר להשקיע בנדל"ן גם בגיל מבוגר?" מספר צחי קווטינסקי שמומחה לבניית 'פנסיה עצמית מבוססת נדל"ן' "התשובה היא: שאפשר להתחיל בכל גיל ולייצר הכנסה נוספת בצורה מהירה, אם פועלים חכם ונכון. מי שמעוניין לדעת יותר איך אני יכול לעזור לו להגיע להשקעות מניבות בנדל"ן וליצור לו פנסיה נוספת, מוזמן לראות את הראיון איתי במגזין 'סטטוס': https://goo.gl/JtRbjT".

 

*הכותב ליאור עילם הוא יועץ אסטרטגי ומנהל תחום יחסי ציבור  בקבוצת ד"ר עדנה פשר ושות' – יועצים לניהול


מגזין "סטטוס" מופק ע"י: