יום שבת 28 מרץ 2020
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

מה השכר המוצע למשרה? מה ציפיות השכר שלך?

אם בעבר היינו חוששים לשאול מעסיק מראש את השאלה המביכה, הלא אתית והחצופה: "מה המשכורת המוצעת לתפקיד"? הרי שהיום זה מובן מאליו ואף רצוי לשני הצדדים – למראיין ולמרואיין.
11.02.18 / 10:49
מה השכר המוצע למשרה? מה ציפיות השכר שלך?
11.02.18
מה השכר המוצע למשרה? מה ציפיות השכר שלך?

 

מאת שירן קוזוקין, בעלים ומנכלי"ת יתרון אנושי השמה וגיוס כח אדם בע"מ

 

כיום גם המראיינים שואלים בלי למצמץ: "מהן ציפיות השכר שלך"? עוד לפני שהספיקו לעכל את שם המועמד.

כמה זה יכול לתסכל כשאתם מפנים לכם יום עבודה בשביל ראיון העבודה, לוקחים יום חופש שעולה לכם כסף, שלא נדבר על הוצאות הנסיעה, הזמן המבוזבז והחניה... ואחרי הכל אתם מגלים שהמשרה לא עומדת בציפיות השכר שלכם. אילו רק הייתם מקבלים את המידע הזה מראש, כל הטרטור והבלגן היה נחסך מכם.

גם המעסיק מעדיף היום לא לבזבז את זמנו לראיין מועמד פוטנציאלי ובסופו של הריאיון לגלות שציפיות השכר אינן תואמות את מה שיכול להציע עבורו.

הפערים בין הרושם הראשוני הנוצר בטלפון לשיחת הריאיון פנים מול פנים יכולים להיות כאלה גדולים, אז אם אפשר לנטרל כמה משתנים שיכולים לצמצם את הפער, כמו תאום ציפיות בנוגע לשכר, למה לא?

בואו נודה, שרוב המעסיקים יודעים מראש כמה הם מוכנים לשלם וכמה שווה להם המשרה ובאותו אופן, גם המועמדים יודעים מה השכר שהיו רוצים.

אם תהיתם מה תפקידה של חברת השמה בסוגיה זו? התשובה היא: כאשר מתגלה פער בין השכר המוצע לשכר המבוקש, לא רק שנציגי חברת השמה עם ניסיון והכרת השוק, יוכלו לעזור לכם לגשר על פערים אלו (כמובן אם הפערים לא גדולים מידי). בפנייה דרך  "יתרון אנושי" שהיא חברת השמה אפשר כמעט תמיד לדעת מראש את השכר המוצע למשרה.

ועוד טיפ שימושי לסיום (!) -  כשאתם נוקבים בשכר הרצוי לכם, דברו תמיד במונחים של ברוטו ולא נטו.