יום שני 06 אפריל 2020
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

מה הופך את EMEA לאזור המוביל בתחום הענן

הענן הוא מגרש המשחקים החדש של חדשנות והזדמנויות גידול. יותר מתמיד, ארגונים בכל רחבי EMEA מאמצים אסטרטגיה מבוססת ענן (CLOUD-FIRST) על מנת להחדיר מהירות וגמישות לתפעול שלהם במטרה לספק ערך גדול יותר ללקוחותיהם
20.12.17 / 09:26
 צילום: shutterstock
20.12.17
צילום: shutterstock

מאת: שושי ליבוביץ, מתוך סטטוס - כתב העת לחשיבה ניהולית ואסטרטגית

הטרנספורמציה הדיגיטלית מונעת על ידי הענן ומשפיעה על מגוון סקטורים. בדוח מיוחד שפורסם לאחרונה על ידי HotTopics.ht בחסות חברת F5 Networks, בשם "Top 50 EMEA Cloud Climbers Report", נמצא כי ארגונים ממנפים ביתר שאת את הענן למטרת השגת גמישות עסקית – סיבה שעולה כיום בחשיבותה על חסכון כספי. חברות חדשניות מבינות כיום כי הן יכולות להשיג אוטומציה במהירות גבוהה יותר ולהשתנות כשם שדרישות השוק משתנות באופן דינמי.

אזור EMEA, שישראל נמנית בין חבריו, הפך למוביל עולמי בחדשנות במחשוב הענן. ככל שארגונים מוצאים בענן יותר יתרונות, כך הם מסיטים את האסטרטגיה שלהם למודל רב-ענני (multi cloud) ולמודל של ענן היברידי, על מנת לנצל עוד את יתרונותיו. מגמה זאת באה לידי ביטוי בארגונים בסדרי גודל שונים, החל מסטארט-אפים ועד חברות אנטרפרייז מובילות שוק. מגמת האימוץ של הענן תימשך כמובן, ככל שארגונים מתאמצים להתרחב בעולם המחובר.

ארגונים ברחבי אזור EMEA, כך על פי הדוח, מפתחות סביבות היברידיות שהן מודל לחיקוי, סביבות גמישות ומאובטחות בהן יכולים להתחבר אנשים, מיקומים, עננים ומידע בקלות וביעילות. ארגונים שפנו לענן הציבורי מצליחים לספק שירותים מהירים בצורה חלקה על מנת להגדיל את הגמישות העסקית ולעודד את הגידול העסקי.

עוד על פי הדוח, גם חברות שנקטו באסטרטגיה של ענן פרטי זכו לגמישות רבה יותר ולתהליכים אוטומטיים והצליחו לצמצם את ה- time to market הודות ליתרונות של ריבוי דיירים, יכולות גידול משופרות ואספקה בשרות עצמי. בזכות היתרונות של הענן הפרטי, ארגונים יכלו להקדיש משאבים ליישום אחד ולאפשר לצוותי מערכות המידע להשיג שליטה מלאה מבלי לחשוש כי הדבר ישפיע על יישומים אחרים.

מעבר לכך, ארגונים רבים ב- EMEA משתמשים בשרותי ה- platform cloud gateway על מנת להשיג את מטרותיהן העסקיות ומטרות אבטחת המידע שלהם, כולל single sign-on, ID Federation, SSL inspection, שרותי DNS, איזון עומסים ו- WAF מתקדם.

מיצוב בחזית טכנולוגית הענן מסייע לארגונים לספק, לנהל ולאבטח בהצלחה מידע חיוני ויישומים בענן. על מנת להיות מוביל בתחום הענן, ארגון צריך לשאוף לאמץ מתודולוגיות אפקטיביות לארכיטקטורת הענן על מנת להניע לערך לכל אורכו של העסק עד ללקוח הקצה, וכל זאת תוך אבטחת היישומים והמידע.

אסטרטגיית ענן אפקטיבית מאפשרת גמישות והתאמה לשינויים בחומרה, תוכנה ועל פי דרישה. בינתיים, בקרת יישומים, גישה ואבטחה מבטיחים ביצועי שירותים אופטימליים, זמינות ואבטחת מידע. עם הגישה הנכונה ועם פתרון רב ענני מקיף, ארגונים באזור EMEA ימשיכו להניע לחדשנות ולהוסיף ערך ללקוחותיהם.

 

*שושי ליבוביץ, מנהלת פעילות F5 ביוון, קפריסין וישראל.