יום חמישי 20 פברואר 2020
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

מהפכה: תוך 10 שנים כל הצעצועים יהיו מחומרים ממוחזרים

אחת מחברות הצעצועים הגדולות בעולם, מטאל, תשתמש רק בחומרים ממוחזרים לייצור הצעצועים שלה, כך שעד 2030 מאה אחוז מהמוצרים והאריזות שלה יהיו מחומרים ממוחזרים, ניתנים למחזור או חומרי ביו-פלסטיק.
23.12.19 / 09:42
צילום: (John Kratz (wikipedia
23.12.19
צילום: (John Kratz (wikipedia

מאת: מוריה בן יוסף, מתוך סטטוס - כתב העת לחשיבה ניהולית ואסטרטגית

אחת מחברות הצעצועים הגדולות בעולם, מטאל, תשתמש רק בחומרים ממוחזרים לייצור הצעצועים שלה, כך שעד 2030 מאה אחוז מהמוצרים והאריזות שלה יהיו מחומרים ממוחזרים, ניתנים למחזור או חומרי ביו-פלסטיק. מטאל אף תציג גרסה בת קיימא למגדל הטבעות, אחד מהמוצרים המוכרים והפופולריים ביותר של פישר פרייס, כבר במהלך 2020

חברת מטאל, מחברות הצעצועים הגדולות בעולם שעם מוצריה נמנים מותג הבובות ברבי, מכוניות הוט ווילס וצעצועי פישר פרייס, הכריזה לפני ימים ספורים כי עד 2030 היא מתכננת להפוך את כל צעצועיה לברי קיימא. 100% מוצרים מחומרים ממוחזרים, ניתנים למחזור או חומרי ביו-פלסטיק גם במוצרים וגם באריזות שלהם בתוך 10 שנים.

כבר בתחילת השנה הקרובה, 2020, מטאל תוציא גרסה בת קיימא של המוצר האייקוני שלה – מגדל טבעות של פישר פרייס, שיהיה עשוי מפלסטיק המבוסס על קני סוף ואריזה מ-100% חומרים ממוחזרים. היעד החדש ירחיב את מגמת הייצור בר קיימא שמטאל דוגלת בה משנת 2011.

מוקדם יותר השנה מאטל אף הקימה מועצה לקיימות סביבתית המורכבת מצוות אנשי מקצוע בכירים המוקדש לקידום פעיל של מאמצי הקיימות של החברה במספר תחומים, כולל חדשנות בחומרים. נכון להיום החברה רוכשת 93% מהנייר וסיבי העץ המשמשים לייצור אריזות ומוצרים כחומרים ממוחזרים, ובכך היא אף עברה את היעד של 90% משנת 2018. בנוסף, מטאל אימצה את תווית How2Recycle כתווית סטנדרטית שמבהירה ומתקשרת את חשיבות המחזור והוראות המחזור לציבור הצרכנים.

ינון קרייז יו"ר ומנכ"ל מטאל: "קיימות סביבתית היא בראש סדר העדיפויות של החברה ויצירת מוצרים ואריזות ברי קיימא הינם חלק חשוב מהמחויבות שלנו לכדור הארץ. הצוות הייעודי במטאל הפך את נושא הקיימות לעדיפות עליונה בכל תהליך העיצוב והייצור של מוצרינו. כיום אנו עומדים במחויבות ששמנו לעצמנו על ידי הכרזה על המוצר הראשון שעשוי מחומרים ברי קיימא ואנו מצפים להרחיב את מאמצינו לכל מותגי מאטל. "

פישר-פרייס תחגוג 90 שנה להיווסדה בשנת 2020, ובסוף שנה זו כל צעצועי מגדל הטבעות הנמכרים ברחבי העולם ייוצרו מפלסטיקה המבוססת על צמחים, 100% חומר ממוחזר או ממקור בר-קיימא. הצעצוע האהוב, מגדל הטבעות, שהושק בשנת 1960 בכדי להציג לתינוקות את עקרונות הגודל היחסי ומערום, ייוצר מפוליאתילן על בסיס קנה סוכר, חומר גלם מתחדש. על ידי ייעול חומרי הצעצוע ניתן יהיה למחזר אותו באופן מלא, מה שיצמצם באופן ניכר פסולת מיותרת ויאפשר לשחזר את החומר ולהשתמש בו מחדש בסוף חיי השירות של הצעצוע.

מטאל הינה חברת בידור עולמית מובילה לילדים המתמחה בעיצוב וייצור צעצועים איכותיים ומוצרי צריכה. החברה מייצרת מוצרים וחוויות חדשניים המעוררים השראה, בידור ותורמים לפיתוח ילדים באמצעות משחק. מותגי החברה כוללים בין היתר את ברבי®, Hot Wheels®, American Girl®, פישר-פרייס®, תומאס ו – MEGA®, כמו גם מותגים פופולריים נוספים, כולל תכני קולנוע וטלוויזיה, משחקים, מוזיקה ואירועים חיים. מוצרי מטאל נמכרים ביותר מ -150 מדינות בשיתוף עם חברות הקמעונאות והטכנולוגיה המובילות בעולם. מאז הקמתה בשנת 1945, מטאל גאה להיות שותף מהימן לחקר פלא הילדות ולהעצמת ילדים על מנת שיגיעו למלוא הפוטנציאל שלהם.


מגזין "סטטוס" מופק ע"י: 

achad logo ex-01 (1)