יום שני 25 מאי 2020
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

מדוע חשוב ללמד את הצוות ניהול פרויקטים

אימון זה לא מיועד רק למנהלי הפרויקט, כל צוות העובדים יוכל להרוויח ממנו ולהפיק תועלת בביצוע תכנון טוב יותר של הפרויקט, שליטה ועמידה בלוחות הזמנים. הדבר נכון במיוחד, אם הארגון שלכם עוסק באופן קבוע בפרויקטים מורכבים ומגוונים.
20.11.17 / 10:11
מדוע חשוב ללמד את הצוות ניהול פרויקטים
20.11.17
מדוע חשוב ללמד את הצוות ניהול פרויקטים

מאת: דניאל דותן, HRUS

להלן 4 הסיבות העיקריות לכך שחשוב לאמן את הצוות לניהול הפרויקט:

עלות למידה מטעויות

למרות שאין למידה טובה יותר מלמידה מטעויות, למידה תוך כדי עבודה יכולה להיות יקרה מאוד. רוב המנהלים מעודדים את הצוותים שלהם ללמוד תוך כדי עבודה וגם לטעות בדרך, אך ישנן עלויות רבות נסתרות הקשורות לכך. ניסוי וטעיה יכולים לעלות לארגון בדרכים רבות ושונות.

זה יכול לפגוע במוניטין של החברה, לעלות בשעות נוספות לעובדים, במאמץ מבוזבז, ברמות מתח גבוהות, בהקצאת כוח עזר לסיוע, בעיכובים במועדים, ועוד. למידה תוך כדי עבודה אולי נראית "זולה" יותר על פני השטח, אך כאשר היא מובילה לכישלון או עיכובים בפרויקט, זה בדיוק להפך.

על ידי כך שהעובדים שלכם יבצעו את הפרויקטים לאחר אימון והכשרה לניהול הפרויקט, תוכל להבטיח חיסכון בעלויות ניכרות ע"י ניהול נכון של הזמנים ועמידה בהם, פיתוח כישורים ייעודיים הדרושים להובלת הפרויקט, הקטנת הסיכויים לטעויות, והבטחה כי מוניטין החברה לא יפגע בטווח הארוך.

עקביות בתכנון הפרויקט וניהולו

אחד היתרונות העיקריים המתקבלים ע"י הכשרת כל הצוות לניהול הפרויקט היא גישה עקבית לפעולות שלהם. הסיבה לכך היא שכולם יקבלו את אותה הכשרה ויפעלו ע"פ אותם עקרונות מנחים בכל הפרויקטים, החל מתכנון השלבים הראשונים ועד להשלמת הפרויקט. זה מבטיח כי כולם מיושרים על אותו קו ועובדים יחד כדי להשיג את אותן מטרות. זה בהחלט מחזק ומשפר את עבודת הצוות.

גישה מובנית זו היא הדרך היחידה להשיג הצלחה כאשר עובדים על פרויקטים מורכבים. היא גם מאפשר לכם ליישם גישה שיטתית לטיפול בשינויים ביעדי הפרויקט ובהיקפם.

זה מבטיח שפה משותפת לתיאור בעיות ומכשולים במהלך הפרויקט וכן את הפלטפורמה הטובה ביותר לשיפור התקשורת בצוות. אחת הסיבות העיקריות לכך שפרויקטים נכשלים, היא חוסר תקשורת. זה קורה כיוון שלצוות הפרויקט אין הבנה ברורה של התפקידים ותחומי האחריות של כל אחד מהם , כאשר תקשורת יעילה תשפר זאת משמעותית.

לימוד מיומנויות חדשות ופיתוח המיומנויות הקיימות

באמצעות הדרכה לניהול הפרויקט, העובדים שלכם ילמדו מיומנויות חדשות שיקדמו את החברה לשלב הבא. הם גם יפתחו מיומנויות קיימות אשר יסייעו להם ליישם פרויקטים בהצלחה רבה יותר וגם מיומנויות חדשות, שיעצימו את ההצלחה.

עובדים לרוב מעריכים מאוד הכשרה ופיתוח בחברה. הם יוכלו ללמוד כיצד להשתמש בתרשימים וליישם ניהול סיכונים נכון בפרויקטים, כך שהסיכונים לא ישבשו את הצוות שלכם בהשגת היעדים. בנוסף, חברי הצוות באמצעות ההכשרה, יהיו בקיאים בעלויות הפרויקט, כמו גם בתכנון, יישום, ופיקוח על פרויקטים וכמובן יהיו מעורבים יותר.

חיזוק המיומנויות הקיימות שלהם יפיק תועלת רבה לארגון שלכם. תוכלו לצפות לכך שהעובדים ישתמשו בידע שלהם לטובת איכות הפרויקט ופיתוח גורמי הצלחה קריטיים.

הגדלת קיבולת הארגון ליותר פרויקטים

ע"י הפיכת העובדים שלכם למיומנים בניהול הפרויקטים, תוכלו להגדיל את היכולת של הארגון לקבל פרויקטים מורכבים ורבים יותר. אנשים לא מיומנים לא יוכלו לעמוד בסטנדרטים ובדרישות של לקוחות כשמדובר בפרויקטים מורכבים ורבים. קורסי הדרכה יכולים להבטיח כי לעובדים שלכם תהיה את היכולת ואת הכלים העדכניים ביותר, הטכניקות, והאסטרטגיות הנדרשות כדי לעמוד בכך.