יום חמישי 20 פברואר 2020
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

מבצע הסברה ואכיפה של משרד הכלכלה והתעשייה, משטרת ישראל והרשויות המקומיות בנושא "צעצועים מסוכנים"

לקראת חג הפורים, הוועדה הבין משרדית לצעצועים מסוכנים, אגף האכיפה במסחר במשרד הכלכלה, משטרת ישראל והרשויות המקומיות יוצאים במבצע הסברה ואכיפה בנושא צעצועים מסוכנים.
31.01.18 / 10:14
מבצע הסברה ואכיפה של משרד הכלכלה והתעשייה, משטרת ישראל והרשויות המקומיות בנושא "צעצועים מסוכנים"
31.01.18
מבצע הסברה ואכיפה של משרד הכלכלה והתעשייה, משטרת ישראל והרשויות המקומיות בנושא "צעצועים מסוכנים"

מתוך אתר משרד הכלכלה והתעשייה

במהלך השבועות הקרובים ועד לאחר ימי חג הפורים יערכו עשרות פעילויות אכיפה בנושא צעצועים מסוכנים בשווקים ברחבי הארץ, לרבות פעילויות המבוססות על מודיעין שנאסף לאחרונה.

 

נאוה זקן , יו"ר הוועדה הבין משרדית לצעצועים מסוכנים, מדגישה כי ייצור, ייבוא, מכירה והחזקה של צעצוע מסוכן במסגרת עסק מהווים עבירה פלילית כאשר העונש המרבי שעשוי בית המשפט לפסוק במקרים אלו מגיע עד שנת מאסר וקנס עונשי של עד 29,200 ₪. כמו כן, משרד הכלכלה והתעשייה, ימשיך ויערוך ביקורות ברחבי הארץ, וכנגד מפרי החוק יוגשו כתבי אישום  וימוצה עימם הדין בבתי המשפט.

 

את התקנות, הכללים וההמלצות בנושאי צעצועים מסוכנים, ניתן למצוא באתר משרד הכלכלה.

 

להלן דגשים והמלצות עיקריות:

  • שימוש בתחפושות ומסכות מחומרים דליקים מסוכן ולכן אין לקנות או לעשות שימוש באביזרי חג שאינם נושאים סימון כנדרש בתקן: שם וכתובת של יצרן / יבואן מקומי כמו גם הוראות שימוש ובטיחות ואזהרות יצרן נוספות.
  • בפיקות ובקפצונים קיימת סכנה להתלקחות וכוויות! יש לרכוש אותם רק שיש סימון והוראת אזהרה ולהשתמש באקדח צעצועים מתאים. אין לפוצץ באבן או במכשיר שאינו מתאים, אין להכניס פיקות לכיס המכנסיים, אין לפרקם מאריזתם המקורית או להשתמש בהם בניגוד להוראות השימוש ובניגוד לאזהרה שמופיעה על הפיקות.
  • כדורי עשן, חזיזים ונפצים מכל הסוגים אסורים לאחזקה, לשימוש ולשיווק! כמו גם אקדחים ורובים – הדומים בצורתם לכלי נשק אמיתיים.
  • מכלי אירוסול ( תרסיסי שלג, תרסיסי פתיתים וחוטים ) – מיועדים למבוגרים בלבד וחייבים להיות מסומנים באזהרה "הרחק מידי ילדים"!
  • יש להימנע משימוש באביזרים היוצרים רעש חריג. על אביזר מאושר לשימוש תופיע האזהרה: "אין להשתמש בקרבת האוזניים! שימוש לא נכון עלול לפגוע בשמיעה"
  • על אביזרים וצעצועים חייבת להופיע אזהרה :"לא מתאים לילדים שגילם פחות מ – 3 שנים", או ציור הסמל להגבלת הגיל מעל אריזתה של התחפושת.