יום שבת 20 יולי 2019
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

לכבוש את אתגרי ה- MULTI-CLOUD בבטחה

אוטומציה, אורקסטרציה ואופטימיזציה הן המנטרות של העסקים בימינו. קיים לחץ מתמשך לשפר ביצועים ולהפוך לגמישים יותר, וכך הצלחה המונעת על ידי רעיון ה- MULTI-CLOUD הופכת למציאות מהפכנית בתעשיות רבות
12.06.18 / 09:40
צילום: יח"צ
12.06.18
צילום: יח"צ

מאת: שושי ליבוביץ, מתוך סטטוס - כתב העת לחשיבה ניהולית ואסטרטגית

תעשיית כלי הרכב הופכת אוטומטית יותר, ענף הקמעונאות הופך מהיר יותר, המגזר הפיננסי הפך משפטי והחומרה הפכה זמנית. יחד עם זאת, למרות סיכוני אבטחת המידע הגבוהים, שיטות IT מסורתיות וכלי אבטחת מידע שיצאו משימוש עדיין מאיימים על ההתקדמות ופוגעים באבטחה של ה- multi-cloud.

על פי מחקר שבוצע לאחרונה על ידי F5 Labs, כ- 53% מפריצות האבטחה מתמקדות ביישומים. מאידך, חברי ההנהלה של הארגונים נאבקים על מנת לגשר על הפער הגדל שקיים ברמת המומחיות בתחום האבטחה. האתגר מכביד עוד יותר על רקע לוגיסטיקה מורכבת ומיגרציה של יישומים לענן.

 

החלטות ענן

הגנה על רשתות ישנות מפני איבוד מידע ואיומים על פרטיות היא דאגה מתמשכת למקבלי ההחלטות. כאבי ראש נוספים עוד ככל שיותר עומסי עבודה מועברים לענן בשלל צורותיו (ציבורי, פרטי, היברידי ומולטי).  פערים תפעוליים טיפוסיים כוללים חוסר בנראות לתעבורה המוצפנת, מדיניות אבטחה לא עקבית, סוגיות של אי עמידה ברגולציות, כלים בלתי מספקים ותהליכי לגאסי שגורמים לעיכובים. מקבלי ההחלטות מוגבלים על ידי תקציבי אבטחת מידע שאינם מיושמים כראוי, והללו מצמצמים את השפעתם החיובית של ה- DevOps, SecOps וארכיטקטים לענן על העסק.

פגיעויות בענן קיימות בדרך כלל משום שעסקים אינם עושים קונפיגורציה נכונה של הפלטפורמה. הימים של הגנה היקפית גרועה כבר עברו מזמן. כיום, החלטות מבוססות ענן צריכות להיות מונעות על ידי השיקול הטוב ביותר ליישום – וליישומים שונים נדרשים שירותי ענן שונים.

בדוח State of the Application Delivery (SOAD) של F5 לשנת 2018 נמצא כי 54% מהנסקרים קובעים איזה ענן הוא הטוב ביותר לכל יישום, כל מקרה לגופו. דבר זה מעלה את המניה של סביבות ה- multi-cloud, עם 75% מהמשיבים שטוענים כי הם משתמשים בספקים מרובים. הצורך להגן על הסביבות הללו מדרבן גם שדרוג בפתרונות WAF (Web Application Firewalls). 61% טענו כי הם משתמשים בטכנולוגיה זאת על מנת להגן על היישומים שלהם.

במבט קדימה, עסקים שפועלים במשנה זהירות כבר מעריכים מהו הצעד המהפכני הבא באבטחת הענן. פתרונות Advanced WAF (AWAF) שמגיעים כיום לשוק, מסוגלים להגן על יישומים באופן דינמי עם יכולות נגד בוטים ולעצור גניבת זהויות באמצעות הצפנת הקלדה (keystroke encryption ). הם יכולים גם להרחיב יכולות זיהוי והתמודדות עם DDoS בשכבת היישומים עבור כל היישומים באמצעות למידת מכונה  ואנליזה התנהגותית.

חשוב לציין כי פתרונות AWAF תומכים במגוון מודלים של צריכה ורישיונות, כולל על בסיס יישום, על בסיס תמידי ועל בסיס מנוי, וכן מספקים אופציות לחשבון גמיש בענן ובדטה סנטר. הדבר מאפשר ל- SecOps לעבוד עם צוותי DevOps ו- NetOps מודרניים על מנת לפרוס בקלות שירותי הגנה על יישומים בכל סביבה. הם יכולים לעבור קונפיגורציה עבור כל יישום בנפרד או בקבוצה. הגישה ההוליסטית מצמצמת מורכבות הניהול ואת ה- OpEx ומספקת ביעילות שירותים לנטרול התקפות.

 

אוטומציה ושליטה

המפתח ליעילות אופטימלית וגמישות הוא ביצוע ארכיטקטורה לאסטרטגית multi-cloud עם פתרונות אבטחה אפקטיביים. ביצוע סטנדרטיזציה לכלים מתקדמים, שיפור המהירות של תהליך הפיתוח והשגת שליטה גדולה יותר בניהול הם צעד גדול בכיוון הנכון.

החברות של היום צריכות ורוצות שירותי אספקת יישומים שמחוזקים באבטחת ענן אינטגרטיבית ורובסטית. היכולת לפתח ולפרוס במהירות יישומים ניתנים לגידול ושירותים בכל מקום, בכל פלטפורמה, היא חיונית על מנת לעמוד בדרישות הלקוחות ולהישאר תחרותי. יישום מדיניות עקבית, ללא קשר למיקום היישומים, מפשטת באופן דרמטי את המשחק, מצמצמת את עלות הבעלות הכוללת ובו בזמן מאיצה את ה- time to market ואת היכולת הכללית לפתח ולספק חדשנות.

פתרונות AWAF גם מאפשרים לעסקים לנצל יכולות אוטומטיות של מדיניות האבטחה ובכך לקצר את זמני הפריסה של יישומים חדשים, עם תבניות לענן קלות לשימוש לסביבות AWS, Google ו- Azure. המטרה האולטימטיבית צריכה להיות מודל מאובטח וגמיש שמספק את החופש לגדול on-premises ובתשתית הענן בהתאם לסדרי העדיפות העסקיים.

 

בטחון בענן

המעבר לענן הוא אתגר משמעותי למחלקת ה- IT, כאשר מודלים עסקיים מסורתיים מוטלים בספק בקרב דרג הניהול. זהו הזמן הנכון לאמץ טכניקות חדשות וטכנולוגיה על מנת להצליח בכלכלה הדיגיטלית.

יישום אקוסיסטם של אבטחה אינטגרטיבית  רובסטית הערוכה לעתיד ופתרונות ענן יעזרו לבנות שרותי IT מקצה לקצה, אשר מספקים יותר קונטקסט, שליטה ונראות לתוך נוף האיומים. הוא גם יספק את הביטחון הדרוש על מנת להסיר את עלות וייסורי המורכבות.

 

 

*הכותבת שושי ליבוביץ, מנהלת פעילות ישראל, טורקיה ויוון ב- F5

 

 

 

מגזין "סטטוס" מופק ע"י: 

                                    פשר יעוץ 2 פשר הדרכה 2 פשר מופ 2