יום שבת 24 אוגוסט 2019
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

יין מהשומרון ישמח לבב אנוש – גם בסין

יקב פסגות יחל לייצא ולשווק יין ישראלי לעיר גואנגז'ו בדרום סין, שאוכלוסייתה מונה מעל ל-13 מיליון בני אדם. משרד הכלכלה והתעשייה, באמצעות תכנית "כסף חכם" של מנהל סחר חוץ סייע בתמיכה כספית לטובת שיווק היין בסין, ובליווי מצד הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה בעיר
12.02.19 / 09:55
יין מהשומרון ישמח לבב אנוש – גם בסין
12.02.19
יין מהשומרון ישמח לבב אנוש – גם בסין

מתוך אתר משרד הכלכלה והתעשייה

יקב פסגות הישראלי, שנבחר לאחרונה על ידי מגזין World Finance כיקב הטוב ביותר בישראל לשנת 2018, יחל לשווק יין לעיר הסינית הדרומית גואנגז'ו. 

בשל העלייה בביקוש למוצרי איכות בסין בשנים האחרונות - ובפרט ליינות מתוצרת זרה, וכן בשל גודל השוק העצום, החלו ביקב פסגות לראות בסין כשוק יעד לשיווק מוצרי החברה. 

כחלק מהניסיון לשווק את היינות בסין, פנתה החברה לתכנית "כסף חכם" של מנהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה, המציעה לחברות ישראליות תמיכה כספית לפעילות השיווק הבינלאומית. במסגרת התכנית זכתה לתמיכה כספית שצמצמה את היקף ההוצאות הגבוהות הדרושות לפעילויות שיווק בסין. מלבד לתמיכה כספית, קיבלה החברה סיוע וליווי מצד הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בעיר גואנגז'ו, אשר סייעה בחשיפת היקב בפני מפיצים, קניינים וקהלי יעד רלוונטיים באזור דרום סין. 

כך חיברה הנספחות ליקב את מארגני יריד היין האקסלוסיבי בגאונגז'ו -  Interwine, קשר שסייע בחשיפה של יינות של פסגות במספר אירועים. בנוסף סייעה הנספחות בתיאום השתתפות היקב בתערוכת המזון והמשקאות המיובאים של גואנדונג שהתקיים במהלך 2018. 
 
יקב פסגות, הוקם בשנת 2003 ומאז גדל בהתמדה. כיום היקב מייצר למעלה מ – 350,000 בקבוקים מ- 11 סוגים שונים, אשר כ- 70% מהם מיוצאים לעשרות מדינות בעולם. יינות היקב זוכים מידי שנה בתחרויות יוקרה ברחבי העולם, במדליות ובפרסים בינלאומיים.

שירלי קויפמן, הנספחת הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בגואנגז'ו: "חשיפת יינות יקב פסגות לקניינים ומפיצים בגואנגז'ו לאורך השנתיים האחרונות בסיוע הנספחות הכלכלית, הובילה לחיבורים עסקיים שבסופו של דבר הובילו להצלחה בשיווק המוצרים בדרום סין". 

עומר קורמן, סמנכ"ל יקב פסגות: "לאחר יותר משנתיים של עבודה מאוד אינטנסיבית, ולאחר משא ומתן ארוך בו חתמנו על חוזה שיווק והפצה בשוק הסיני - לפני מספר ימים הצלחנו להוציא קונטיינר שלם לסין. העבודה מול השוק הסיני דורשת סבלנות ומאמץ רב, אך כידוע המאמץ משתלם ואנו מקווים שזוהי רק ההתחלה. כמובן שנמשיך להשקיע ביין הישראלי בכל פינה בעולם. אין לנו ספק שהיין הוא השגריר הטוב ביותר עבור מדינת ישראל כולה".

עומר הוסיף וציין ש"זו הזדמנות טובה להודות לצוות מנהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה מכל הלב על כל הסיוע לאורך הדרך, על השירות והיחס האישי - אתם שותפים מלאים להצלחה שלנו". ללא העזרה, האוזן הקשבת והסיוע המקצועי והרציני שלהם בכל עניין ובכל נושא שפנינו אליהם לא היינו מצליחים לעשות את זה". 

אוהד כהן, מנהל מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה: "סיפור ההצלחה של יקב פסגות בגואנגז'ו ממחיש שוב את חשיבות ונחיצות כלי הסיוע של מנהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה, התומכים במאמצי השיווק הבינלאומי של החברות ומסייעים להם בהתמודדות בשווקים בינלאומיים.  במקרה של יקב פסגות, החברה נעזרה בשני ערוצי סיוע שלנו - דבר שהגדיל את סיכויי ההצלחה שלהם בסין ואנו מברכים על כך. 
אנו מזמינים חברות ישראליות המעוניינות לפעול בשוק הסיני או בשווקים נוספים לפנות למינהל סחר חוץ ולמערך הנספחים הכלכליים הפרוס במרכזים הכלכליים החשובים ברחבי העולם" 

בתוך כך יצוא הסחורות הישראלי לסין בשנת 2018 זינק לשיא חדש ועמד על 4.3 מיליארד דולר, תוך גידול של 35% משנה קודמת, שנובעת בעיקר מגידול בהיקף יצוא ציוד אלקטרוני, ציוד אופטי ומכשור רפואי. 

סין מהווה יעד היצוא השני בחשיבותו (לפי המדינה) לתעשייה בישראל.