יום שני 25 מאי 2020
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

ייבוא מטענים חלקיים בים מארה"ב

לא מוותרים על מה שלדוד מאמריקה יש להציע
08.04.18 / 10:03
ייבוא מטענים חלקיים בים מארה"ב
08.04.18
ייבוא מטענים חלקיים בים מארה"ב

מאת: שי חיות  - יועץ ומומחה בתחום הסחר הבינ"ל, בעלים ומנכ"ל של חברת COB (סי.או.בי) שילוח בינלאומי המספקת פתרונות מקצועיים לענפי היבוא והיצוא תחת קורת גג אחת באוויר, בים וביבשה, בדגש על הפחתת עלויות ללקוח.

ארה"ב, הנקראת גם "ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות", לא בכדי נקראת כך. לא רק שארה"ב נחשבת לארץ בה כל אדם יכול להגשים בה את חלומותיו הפרועים ביותר, ולהצליח בענק בכל תחום שרק ירצה, היא גם נחשבת למעצמה ענקית עם מגוון אינסופי של מוצרים וסחורות, דבר המעניק את התחושה כי אין באמת גבול לכמות ולמגוון העצום של הסחורה המיוצרת בה. אזרחים רבים בעולם בכלל ובישראל בפרט, נושאים את עיניהם לארה"ב, ורואים בה מקום בו יוכלו למצוא את מבוקשם, בין אם מדובר בביגוד או הנעלה ייחודית ממותגים אמריקאים (כאלו שלא הגיעו עוד לארץ, או פשוט הם יקרים בהרבה מהמבחר בארה"ב), ובין אם מדובר בעגלה לתינוק, ספרים מאמזון או כל דבר אחר בו הם חפצים.

בעבר הלא רחוק, שילוח בינלאומי מארצות הברית של מוצרים וסחורות היה נחשב ליקר מאוד, כזה שמתאים רק לסוחרים, לאוכלוסייה ממעמד גבוה, ולבעלי הון. עם השנים, חלה ירידה משמעותית במחירי השילוח הבינ"ל והשילוח הימי בפרט, מה שהפך את היבוא מארה"ב לנפוץ, ואת הסחורות מאמריקה, כולל מותגים, לנגישים עבור רבים. רכישת מוצרים אונליין, לצד הפחתת מיסים ומשלוחים ללא תשלום, מחייבים סוחרים לאתר שיטות נוספות ליבוא סחורות בעלויות פחותות.

איך הם עושים את זה? אחת השיטות היא ייבוא או ייצוא מטענים חלקיים.

אפשרויות בלתי מוגבלות מארה"ב, גם בשילוח

אם אתם מתלבטים בנוגע לדרך המשתלמת ביותר לייבא את המוצרים שבחרתם לארץ, כדאי מאוד שתכירו את אופציית השילוח הבינ"ל באמצעות ייבוא מטענים חלקיים בים מארה"ב.

מטען חלקי (LCL), הינו מטען אשר לא 'תופס' את כל המקום במכולה ולא ממלא אותה. בדרך זו היבואן או היצואן אינו מחויב בשכירת מכולה שלמה וניתנת לו האפשרות לייבא סחורה בהיקף מצומצם, ולשלם רק על החלק היחסי, בהתאם. זאת ועוד, אופציית השילוח הימי נחשבת לזולה ביחס לאופציה האווירית, כאשר מדובר בסחורות של טונות בודדות. נכון, צריך לזכור גם את החסרונות. שילוח ימי הינו איטי יותר משילוח אווירי. אולם הוא זול משמעותית, מתאים לסחורות בעלות נפח גבוהה או כבדות במיוחד וכמובן – לסחורות ומוצרים שלא בוער לקבל אותם.

בקיצור – אם אתם מוכנים לחכות למוצרים מארה"ב, אם המוצרים שלכם בעלי נפח גבוה, או כבדים, אבל אינם תופסים נפח של מכולה שלמה – ייצוא מטענים חלקיים מארה"ב מתאים לכם במיוחד.

מטענים חלקיים – לא רק עניין של מחיר

החלטתם על ייבוא או ייצוא מטענים חלקיים אל ארה"ב או ממנה? זכרו כי חשוב שהתהליך יתבצע על-ידי חברה אמינה ומקצועית, כדוגמת COB, אשר תדאג לשינוע תקין של סחורתכם, מתן מענה של שירותים לוגיסטיים ומעקב הדוק אחר מהרגע הראשון ולאורך כל הדרך.