יום שני 17 יוני 2019
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

יוזמה של חיפה כימיקלים להקים במפעלה בדרום מתקן לייצור אמוניה

על-פי ידיעות שהעבירה חיפה כימיקלים לתקשורת, שינתה החברה את מדיניותה והחליטה ליזום הקמת מתקנים לייצור אמוניה, בשטח מפעלה בחיפה כימיקלים דרום שבמישור רותם.
02.01.19 / 09:55
יוזמה של חיפה כימיקלים להקים במפעלה בדרום מתקן לייצור אמוניה
02.01.19
יוזמה של חיפה כימיקלים להקים במפעלה בדרום מתקן לייצור אמוניה

מתוך אתר משרד הכלכלה והתעשייה

כזכור, חיפה כימיקלים היא זו שהפעילה את מיכל האמוניה במפרץ חיפה שנסגר בהחלטת בתי המשפט, וחיפה כימיקלים צמצמה משמעותית את פעילותה היצרנית שסגרה בעקבות כך את המפעל היצרני שלה במפרץ חיפה.

המפעל החדש מתוכנן להקמה מיידית, בשיתןף חברת האנרגיה אדלטק, המקימה כבר תחנת כוח בשטח חיפה כימיקלים דרום ומיועדת לספק צריכת האנרגיה של חיפה כימיקלים דרום.
מדובר בהשקעה משמעותית של מעל למיליארד ₪, שעתידה לייצר אמוניה בתפוקה של כ 100,000 טון, והכפלת תפוקת חנקת האשלגן ל 400,000 טון.

בחיפה כימיקלים החליטו להתחיל בקידום הקמת המפעל החדש במישור רותם מחשש כי חלופת המקשר הימי המופיעה בהחלטת הממשלה לעניין האמוניה, תתעכב בבתי המשפט.

מקבוצת חיפה כימיקלים נמסר כי שיתוף הפעולה האסטרטגי עם קבוצת אדלטק להקמת
המפעל,  הוא חלק מהותי בתוכנית הצמיחה של הקבוצה בדרום,  הכוללת הקמת מתקן לייצור אמוניה שיבטיח חומר גלם חיוני לפעילות החברה במחיר תחרותי, הרחבת פעילותה הגלובלית והכפלת כושר הייצור של המפעל הקיים במישור רותם,  מהלך שיספק תעסוקה למאות בתי אב חדשים בנגב.