יום שלישי 25 פברואר 2020
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

חברת KLM: מתחייבת לרכוש דלק ביולוגי

דלק התעופה SAF של חברת Neste ישמש לטיסות היוצאות של החברה מנמל הבית שלה באמסטרדם. דלק בר-קיימא מיוצר משמן בישול משומש וביכולתו להפחית את פליטת CO2 בעד 80% בהשוואה לדלק רגיל
15.12.19 / 10:12
חברת KLM: מתחייבת לרכוש דלק ביולוגי
15.12.19
חברת KLM: מתחייבת לרכוש דלק ביולוגי

מתוך PORT2PORT

 

חברת התעופה ההולנדית KLM הודיעה על תכניתה לרכוש כמות לא ידועה של דלק תעופה בר קיימא בשם SAF (Sustainable Aviation Fuel) מחברת NESTE הפינית, אשר תספק את הדלק לטיסות היוצאות מנמל תעופה סכיפול באמסטרדם.

 

מהחברה נמסר אתמול כי ״נפח זה מתווסף לאספקה ​​הקיימת מלוס אנג׳לס כדי לגשר על התקופה לקראת פתיחתו של מפעל לייצור שמן תעופה בר קיימא SAF שיוקם בדלפזיל, הולנד בשנת 2022. מפעל זה, שפותח הודות לתמיכה של KLM ושותפים נוספים בתעשייה,  יספק מדי שנה 75,000 טונות דלק תעופתי בר-קיימא לחברת KLM״.

 

דלק התעופה בר הקיימא SAF של חברת Neste ישמש לטיסות היוצאות של החברה מנמל הבית שלה באמסטרדם. הוא מכונה Drop in Fuel משום שניתן להוסיף אותו לתערובת של דלק מאובנים רגיל ללא כל שינוי במנועי המטוס, או בתשתיות הדלק בשדה התעופה.

 

החברה הוסיפה בהודעתה כי ״דלק בר-קיימא מיוצר משמן בישול משומש וביכולתו להפחית את פליטת CO2 בעד 80% בהשוואה לנפט מאובן. רכישה זו היא השלב הבא בשימוש בדלק בר-קיימא, מכיוון שזו הפעם הראשונה שהדלק יסופק באמצעות התשתית הקיימת בסכיפול״.

 

נשיא ומנכ״ל חברת KLM, פיטר אלברס, אמר כי הרכישה התאפשרה במידה רבה הודות לשת״פ עם חברות נוספות שלקחו חלק בתוכנית הדלק הביולוגי של החברה. במסגרת תכנית זו, החברות משלמות היטל אשר מכסה את ההפרש במחיר בין SAFs לבין נפט רגיל.

 

חברת התעופה ההולנדית נושאת מדי שנה 34.1 מיליון נוסעים, ומשרתת 165 יעדים עם צי של 168 מטוסים.