יום שבת 07 דצמבר 2019
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

התמודדות עם מורכבות טכנולוגית בעולם מרובה עננים

איזו אפליקציה קריטית לארגון? מהן ההעדפות והצרכים של הלקוחות?
04.06.18 / 10:32
צילום: יח"צ
04.06.18
צילום: יח"צ

מאת: אבי יושעי, מתוך סטטוס - כתב העת לחשיבה ניהולית ואסטרטגית

כאשר חושבים על ההשפעה של הטכנולוגיה על הארגון, אנו עושים זאת בדרך כלל במונחים של פלטפורמות ותשתיות: במקום הארגון, מחוץ לארגון, בענן, במרכזי הנתונים, ברשתות, אצל משתמשי הקצה וכו'. ניתן למדוד ערך ויעילות במונחים של מחיר משתלם, אג'יליות, מהירות היציאה לשוק, אבטחה, ציות לרגולציה, שליטה ובקרה. אבל מה שלמעשה מניע את ההחלטות העסקיות של ימינו הוא השלכות.

הכול השתנה כאשר אנחנו 'הצרכנים' התחלנו להשתמש בפלאפון ובחנות האפליקציות שלו. כיום, תוך מעט שנים יחסית ועם המוני יישומים המופיעים בכל מערכת, ארגונים נוקטים בגישה של 'קודם כל אפליקציות'. אבל לא כל האפליקציות נוצרו שוות ולכל אפליקציה יש ערך חיוניות לארגון משלה.

אז איזו אפליקציה קריטית לארגון? מהן ההעדפות והצרכים של הלקוחות? שאלות אלו מובילות את מנהלי ה- IT  בבואם לבחון את רמת האבטחה, כך שלא תפגע בביצועים, לדוגמא אם יש לך יישום שיושב במרכז העסק במשך שנים רבות, כמו כלי תמחור מרכזי לחברת לוגיסטיקה, הנעה פשוטה לענן לא תעבוד.

האתגר הוא שכל יישום דורש מערכות הפעלה שונות ופלטפורמות שונות ואף פלטפורמה יחידה לא מסוגלת להציע את כל היתרונות מבלי להיות יקרה מדי, כך שארגונים רבים מוצאים עצמם עם תשתיות רבות ופלטפורמות רבות ועם מורכבות של יישומים בכל מיני מקומות. לצערנו, רבים מהיישומים האלה לא מסוגלים לחצות פלטפורמות בקלות ועננים שונים ולכן קשה למקם אותם. מגיבים לסקר שערכה VMware לאחרונה הדגישו את האתגרים שבמצב הזה: כאשר מערכות מסורתיות (57%) והבנת טכנולוגיות חדשות (54%), סומנו כשניים מהמכשולים הגדולים שארגונים מתמודדים איתם במטרה להשיג ביצועים טובים יותר מהתשתיות שלהם.

 

האם ישנה דרך לנהל את הסביבה המורכבת הזו יותר בקלות?

חשוב להיות בעלי אסטרטגיה ברורה. אם נסתכל למשל על ענף הבנקאות, בו יש סניפים פיסיים, יישומי מובייל, שירותים און ליין וגם התשתית היא תערובת של אחסון במקום הארגון וענן פרטי. במקרה הזה ציות לרגולציה הוא קריטי. בנקים מיישמים מחשוב ענן לפיתוח ומחקר. בדרך זו הם נהנים מגמישות ואג'יליות, מבלי להשקיע הרבה ובו זמנית הם יכולים להתנסות ביישומים ובנתונים.

זה פותח את האפשרות לבנקים להעסיק צוותים עם כישורים שונים שיכולים להתמקד בפלטפורמות שונות. הענן הציבורי יכול להיות של AWS והצוות שמנהל אותו יכול להיות שונה מזה שמנהל את הענן הפרטי או את האחסון המקומי. הבעיה של ה-IT הייתה במשך שנים רבות עבודה בצורה אינדיבידואלית אבל התשתית דורשת שינוי. כעת על הצוותים לעבוד יחד על פלטפורמות שונות.

דרישות אלו רק הולכות לגבור. בעוד יותר ויותר ארגונים מאמצים את השינוי הדיגיטלי, הם צריכים לענות על דרישות שונות שקשורות ליישומים . רבים רותמים לטובתם ריבוי עננים. באותו הסקר של VMware שהזכרנו קודם, 80% מהמגיבים האמינו שריבוי עננים משפר חדשנות וזה הגיוני. סביבות שונות פותחות אפשרויות נוספות לשינוי הדיגיטלי.

ארגונים צריכים להבין שהם במצב של התפתחות. הם צריכים לעשות רפורמציה בניהול היישומים שלהם, לבחור את היישומים שאפשר לוותר עליהם או לשנות אותם לסביבות ענן אחרות ואת אלו שצריך לשמור במקום הארגון . כך יוכלו לספק גישה הנשענת על יישומים ולהניע את המטרות העסקיות שלהם קדימה.

 

* הכותב אבי יושעי הוא מנהל מערכות ראשי, אזור המזרח התיכון,  VMware ישראל

 

 

 

מגזין "סטטוס" מופק ע"י: 

                                    פשר יעוץ 2 פשר הדרכה 2 פשר מופ 2