יום שלישי 07 אפריל 2020
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

המדריך למציאת העובד הנכון

בין אם אתם מנהלים חברה גדולה או עסק קטן, רוב הסיכויים שתתקלו מדי פעם בצורך לגייס עובדים. תוכלו להיתקל בצורך לגיוס עובדים, כשאחד העובדים יחליט להתפטר או במקרה בו החלטתם להרחיב את שורותיה של החברה כדי לגדול ולהתרחב.
13.02.18 / 09:37
המדריך למציאת העובד הנכון
13.02.18
המדריך למציאת העובד הנכון

אין זה משנה מה הסיבה לגיוס העובדים, התהליך כולו דורש השקעה. אחרי הכול, אתם אלו שתקבעו איזה אדם יתקבל לשורות החברה ואתם אלו שתוודאו שאותו האדם יוכל לבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר. אם כן, כיצד תמצאו את העובד הנכון? כל זאת ועוד במאמר שלפניכם.

פרסום מודעות באינטרנט

כמה קל לפרסם מודעה ברשת, ועוד יותר קל להציב את הדרישות המדויקות מהמועמד המבוקש, ולחכות שיחזרו אליכם. במודעות באתרי חברות כוח האדם או לוחות הדרושים תוכלו לפרסם את דרישותיכם מהמועמד ולצפות להרבה מאוד מועמדים שיפנו אליכם בחזרה. במקרה ובחרתם לעבוד עם חברת כוח אדם, לא תצטרכו לעבור 1:1 על כל המועמדים ולעסוק בסינון (זמן כידוע, לפעמים שווה הרבה כסף). תוכלו להפקיד את מלאכת הסינון בידיהם של אנשי המקצוע של החברה. תהליך הגיוס יהיה הרבה יותר מהיר, אם יגיעו אליכם אך ורק המועמדים שעונים על הקריטריונים הראשוניים.

 

היכן נמצאים המועמדים הבאים שלכם?

מעסיקים רבים לא לגמרי מבינים, שרוב המועמדים הפוטנציאליים אינם נכנסים ללוחות הדרושים, אלא נמצאים בפייסבוק, בלינקדאין בגלאסדור ורשתות חברתיות נוספות. אמת, תוכלו למצוא מועמדים גם דרך לוחות הדרושים, אך חבל לפספס מועמד איכותי, רק בגלל שלא התקדמתם יחד עם הטכנולוגיה. כדי לאתר עובדים ברשת החברתית תוכלו להיכנס לקבוצה מתאימה ולפרסם פוסט "דרוש עובד" או לחפש את העובדים בעצמכם ברשתות החברתיות. שם בדיוק הם נמצאים.

אל תחפשו מושלם

קיבלתם המלצה על עובד מסוים, אך בראיון עצמו גיליתם שיש כמה נקודות שעלולות לפסול אותו על הסף. כדי להצליח במשימת הגיוס, חבל לפסול עובדים בגלל נסיבות טכניות כמו עובד שלא יכול לעבוד שעות נוספות, או עובד סטודנט שמשלב לימודים יחד עם עבודה. לעיתים דווקא עובדים כאלו מגלים מוסר עבודה גבוה במיוחד, ותפוקה רבה פי כמה וכמה מעובדים ותיקים. מנגד, יש דברים שמאוד כדאי להתעקש עליהם, כמו למשל עובדים שמראים זלזול ביחס לעובדים אחרים, או עובדים שמתעקשים להגיע לעבודה מאוחר מסיבה שאינה מוצדקת.

כמה טוב שיש חברים

דרך מקובלת לגיוס עובדים היא לפנות לעובדי החברה עצמם ולבקש מהם לאתר עבורכם מועמדים מתאימים. ניתן לשלוח בדוא"ל ברשימת התפוצה של החברה את המשרות הפנויות ולנסות להפיץ כמה שיותר. כדי לדרבן את העובדים, ניתן לתגמל אותם בבונוס או בפרס כספי מסוים. למה כדאי לנסות ללכת על שיטת חבר מביא חבר? פשוט מאוד. מכירים את הפתגם "אמור לי מי הם חבריך ואומר לך מי אתה"? זאת אומרת, אם העובד שלכם תועלתי עבור הארגון, רוב הסיכויים שכך יהיו גם חבריו. השיטה הזו הוכיחה את עצמה שוב ושוב, ואין סיבה שהיא לא תעבוד גם עבורכם.

בהצלחה! מכון תימה