יום שני 25 מאי 2020
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

המגזר העסקי מתאחד לנוכח החרפת משבר הקורונה

התאחדות התעשיינים, איגוד לשכות המסחר והתאחדות חקלאי ישראל, החליטו על תיאום עמדות מלא, ועל קווי היסוד לתכנית הסיוע למגזר העסקי בראשותה מענק ממשלתי מיידי לכל חברה שתציג ירידה במחזור הפעילות
31.03.20 / 09:53
בתמונה: ד״ר רון תומר ועו״ד אוריאל לין. מודלים לשיתוף פעולה
31.03.20
בתמונה: ד״ר רון תומר ועו״ד אוריאל לין. מודלים לשיתוף פעולה

מתוך PORT2PORT

 

התאחדות התעשיינים, אשר מייצגת את התעשייה וההייטק הישראלי, איגוד לשכות המסחר, אשר מייצג את כל ענפי המסחר, היבוא, הקמעונאות והשירותים במשק, והתאחדות חקלאי ישראל, ארגון הגג של חקלאי ישראל,  החליטו לנוכח המשבר הכלכלי המחריף על תיאום עמדות מלא. שלושת הארגונים, אשר מייצגים את התעשייה, ההייטק, המסחר, היבוא, הקמעונאות, השירותים והחקלאות בישראל מייצגים למעשה את רוב רובו של המגזר העסקי בישראל. הארגונים הסכימו על קווי היסוד לתוכנית הסיוע שבמרכזם:

-מענק ממשלתי מיידי לכל חברה שתציג ירידה במחזור במודל מותאם הדומה לזה שניתן במלחמת לבנון השנייה

 

-הגדלת נזילות העסקים באמצעות הקפאה מיידית של כלל התשלומים הממשלתיים והמוניציפליים ואי אכיפת רגולציה שאינה מסכנת חיים

 

-תוכנית הפחתות מס, השקעות ורגולציה  אשר תייצר בישראל סביבה עסקית תומכת צמיחה לאחר המשבר

 

הארגונים הסכימו כי יבחנו במשותף מודלים להפעלת לשיתוף פעולה אירגוני לצורך ייצוג המעסיקים והעסקים בישראל במגעים עם גורמי הממשל וארגוני העובדים. 

 

ד״ר רון תומר, נשיא התעשיינים אמר: ״כשמאות אלפי עובדים בסכנה, אין לנו ספק שאנחנו בפיגור משמעותי בהזרמת כסף ממשלתי למשק. אני יודע שראש הממשלה נחוש להעביר תוכנית משמעותית, אך אם הכלים בתוכנית לא יתאימו לצרכים המידיים של המגזר העסקי המשק יקרוס לתוך עצמו. מתוך אחריות לעסקים ולעובדים בישראל החלטנו היום לבסס שיתוף פעולה מלא ואני בטוח ששיתוף הפעולה יסייע בשרידות וצמיחת החברות במשק ומניעת מאות אלפי מפוטרים״.

 

 עו״ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר אמר: ״אני מברך את שיתוף הפעולה של המגזר העסקי שכן אנחנו חיים בתקופה שלא יתכן להטיל את הנטל רק על המגזר העסקי ועל מיליון עובדים ששוחררו מעבודתם. חייבת להיות שותפות מלאה של המגזר הציבורי ולא רק בהצהרות״. 

 

אבשלום (אבו) וילן, מזכ״ל התאחדות חקלאי ישראל, ארגון הגג של החקלאים בישראל, אמר: ״אנחנו מקדמים בברכה את שיתוף הפעולה הכולל של המגזר העסקי. החקלאים ימשיכו לספק את מלוא התוצרת הטריה לשווקים. השמירה על העובדים, לצד יצירת כלים פיננסים בתמיכת הממשלה הבנקים, חברות הביטוח וקרנות ההשקעות חיוניים מאד לשמירה על חוסנן של הכלכלה והחברה.  יחדיו נשמור על חוסנה ותקוותה של ישראל״.