יום שני 01 יוני 2020
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

הכוון תעסוקתי לעובד העוזב

מנהלים וארגונים העומדים בפני פיטורים מתמודדים עם קושי עצום. הרצון לשרוד ולהתייעל מחד, והדאגה לעובדים ולגורלם מאידך.
26.12.16 / 09:12
הכוון תעסוקתי לעובד העוזב
26.12.16
הכוון תעסוקתי לעובד העוזב

מטבע הדברים, מדובר בתקופה של חוסר וודאות ארגונית, אווירה עכורה, מוטיבציה ירודה, שמועות וחששות כבדים. העובדים הנותרים תוהים מי מהם הבא בתור, ובולטות תחושות של כעס ותסכול כלפי הארגון וההנהלה.

בהינתן ליווי מקצועי, תהליך כואב זה יכול להיעשות בצורה אנושית וחכמה. אחת הדרכים להקל ולרכך את תהליך עזיבת העובד היא לספק לו שירות של הכוון תעסוקתי על חשבון הארגון. באופן זה העובד אמנם בכל זאת יעזוב את הארגון עם כל התחושות הנלוות לכך אבל במקביל לפחות גם יידע להעריך את הארגון שדואג לו גם אחרי העזיבה.

 הזמן הרב בו אנו מבלים בעבודה וההשפעה הרבה שיש לה לגבי כל פן בחיינו, החל מהסטטוס הכלכלי והחברתי שלנו ודרך הערך העצמי ותחושת ההגשמה העצמית שלנו, מדגישה את הצורך במציאת מקום עבודה שתואם בדיוק את צרכינו ונטיותינו.  הקושי של אנשים למצוא את 'מקומם' בעולם העבודה דומה לעיתים לגישוש באפלה בו אנשים נוטים להיתקל שוב ושוב באותם קירות (פנימיים או חיצוניים) בלי להבין מה עוצר בעדם.  הסיבה לכך היא שאנשים נוטים יתר על המידה להסתמך על "מה שהולך היום בשוק", על דעותיהם של אחרים, ועל תפיסות 'צרות' של עולם העבודה. כתוצאה מזה, אדם עלול בקלות לנטות לכיוונים לא נכונים ואז לחוש מתוסכל מהקושי למצוא עבודה, להסתדר בעבודה קיימת או לחוש 'מחובר' למקום העבודה. נראה כי אפשר היה למנוע את התסכול הרב הטמון בהליכה בדרך זו, אם אנשים היו מתייחסים לתהליך חיפוש העבודה כתהליך פנימי הטומן בחובו בראש ובראשונה הכרה מעמיקה של מי שאתם – צרכים, רצונות, מיומנויות וכו, ובהתאם להבנה העצמית שהושגה, מציאת  מקום העבודה המתאים לכם.   

כאן בתימה מאמינים כי בכדי להבין באמת מה מניע אתכם, ומה עוצר אתכם, יש להיכנס לתוך העולם שלכם, להיות ממוקדים בכם, להכיר את השאיפות שלכם, את החלקים החזקים שלכם, את נקודות החולשה שלכם ואת החלקים הלא מודעים העלולים להכשיל אתכם בדרך. לצורך זה פותחה בתימה שיטה ייחודית שנועדה לגלות יחד איתכם את מי שאתם ולעבור ביחד איתכם את המסע שיוביל אתכם למקום הנכון בשבילכם.

 למי מיועד התהליך:

  • אנשים באמצע הקריירה המעוניינים לבצע הסבה מקצועית ו/או שינוי קריירה.
  • אנשים המעוניינים להתקדם בתוך התחום המקצועי שלהם
  • פורשי צבא ו/או מסגרות ציבוריות
  •  אנשים הנמצאים לאחר פיטורין ממקום העבודה (תמיכה והתמודדות עם המשבר וליווי במציאת מקום עבודה חדש).

 בכדי להבנות את התהליך בצורה יותר מדוייקת ומותאמת לצרכים האינדבדואלים הספציפים, נבנו מספר קטגוריות השתייכות התואמות לצמתים השונים בחיים. לכל אחת מהקטגוריות ישנן מאפיינים הייחודיים לה המשפיעים על הצרכים של האנדבדואל הנמצא בתוכה. על מנת לייעל את התהליך, בוצע זיהוי ואפיון ראשוני של המרכיבים השונים המאפיינים כל קבוצה, ותהליך ההכוונה מספק התייחסות נפרדת לקבוצות השונות המשלבת את הדגשים הכלליים  השייכים לקבוצה בשילוב עם המאפיינים האינדבדואלים של האדם בקבוצה ומספק מענה שונה בהתאם לצורך.

 שלבי התהליך:

  • פרוצדורה אבחונית מעמיקה – מכון תימה תופס את תהליך חיפוש העבודה כתהליך של חיפוש עצמי ומפתח שיטה להתייחסות ייחודית אל כל מועמד. המכון בודק את מוקדי הקושי, עומד על מוקדי הקונפליקט הקיימים ומדריך את המועמד כיצד להתמודד עימם.  
  • הכוונה 'מחוברת'  לשטח- מכון תימה משלב את הכרתו המעמיקה עם שוק העבודה על מנת לסייע לכם למצוא את הכיוון המתאים לכם. אנחנו כאן בתימה נמצאים עם 'היד על הדופק', יודעים לאן נושבת הרוח, מה קורה בשטח, מהם היתרונות והחסרונות הכלולים בתפקידים השונים. אנחנו לא נסתפק בהפניה כללית אל כיוון כזה או אחר אלא נספק לך מידע והפניה ההופך את תהליך הבחירה לפרקטי, מושכל ומחובר למציאות בשטח.
  • כלים וסדנאות פנים ארגוניות– מעבר לתהליך הליווי, קיימות אפשרויות נוספות של סיוע ונתינת כלים הדרושים במידת הצורך על מנת לייעל את תהליך חיפוש העבודה בשטח. בתימה תוכלו לעבור סדנאות שונות אשר יסייעו לכם בתהליך חיפוש העבודה, בינהן: סדנאות של התמודדות עם ראיון עבודה, סדנאות לחיפוש עבודה ממוקד וכו.

לסיכום

מניסיוננו עתיר השנים, ליווי וניהול נכון של תהליך עזיבת עובדים מסייע רבות בהתמודדות עם סך ההשלכות הנלוות לתהליך זה הן מצד הארגון והן מצד העובדים תוך יצירת ערך מוסף לארגון שנתפס כעוטף את עובדיו במערך מקצועי תומךמתוך ניסיון ארוך בתהליכי גיוס ואבחון בשוק הישראלי, ביכולתנו לספק לעובד המפוטר כלים  מעשיים שיגבירו את סיכוייו לעבור בהצלחה את השלבים השונים בחיפוש עבודה. במקביל, ניתן סיוע למנהלי החברה ואנשי משאבי אנוש בהערכות אסטרטגית מוקדמת, ייעוץ באשר לאופן ההתנהלות ותכנון השלבים בתהליך, לפני הפיטורים/עזיבת/פרישת העובד וכן התמודדות עם המגיע בעקבותיו.

לקבלת פרטים נוספים וייעוץ אודות כלים להליכי פיטורים/עזיבה תקינים- מוזמנים ליצור איתנו קשר ונשמח לעזור.

מכון תימה