יום שני 25 מאי 2020
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

החל מראשון: הפסקת פעילות המטענים בין חיפה ות״א למשך שלושה שבועות

בעקבות האצת עבודות תשתית של רכבת ישראל בקו החוף תושבת פעילות המטענים מ/אל נמל חיפה החל מה-5 באפריל ועד ה-26 באפריל. תחילת העבודות נדחו ליום ראשון הקרוב לאחר התערבותו של נשיא לשכת הספנות הישראלית וזאת לאור חשיבות פעילות קו המטענים בין חיפה ואשדוד
01.04.20 / 09:33
החל מראשון: הפסקת פעילות המטענים בין חיפה ות״א למשך שלושה שבועות
01.04.20
החל מראשון: הפסקת פעילות המטענים בין חיפה ות״א למשך שלושה שבועות

מתוך PORT2PORT

 

בעקבות החלטת רכבת ישראל לתעדף את קידום פעילות עבודות התשתית באזור תחנת חיפה, לא תהיה כל פעילות מטענים מתחנת חיפה בין ה-5 באפריל ועד ה-26 באפריל. נציין כי העבודות היו אמורות להתחיל ביום חמישי הקרוב, 2 באפריל, אולם הושגה דחייה בעבודות לאחר התערבות של לשכת הספנות הישראלית וזאת לאור חשיבות פעילות קו המטענים בין נמלי חיפה ואשדוד. נציין כי הדחייה הושגה בעקבות סיכום של נשיא לשכת הספנות הישראלית, ד״ר יורם זבה, עם מנכ״ל רכבת ישראל, מיכה מייקסנר. 

 

ד״ר יורם זבה, נשיא לשכת הספנות הישראלית, ביקש להודות למנכ״ל הרכבת על התערבותו בדחיית העבודות ליום ראשון בצהריים, וזאת לאחר שנקבע לוח זמנים מול קבלנים חיצוניים שונים.

 

רכבת ישראל מאיצה את עבודות התשתית הנדרשות ומבצעת הפרדות מפלסיות וחשמול קווי הרכבת, וזאת הודות להפסקת תנועת רכבות הנוסעים עליה הוחלט על ידי משרד הבריאות בשבוע שעבר. בימים הקרובים יתבצעו עבודות משמעותיות בקו החוף - כגון הפרדה מפלסית ליד קיבוץ נחשולים וכן חישמול הקווים באזור שפיים ותל ברוך, עבודות שמשמעותן הפסקת פעילות רכבות המטען בין חיפה ותל אביב. 

 

המשמעות היא כי פעילות המטענים מ/אל נמל חיפה תושבת למשך כל תקופה זו ותשפיע על לקוחות הנמל שמשתמשים במסילת הרכבת לטובת שינוע מטענים אל ומהנמל.