יום שני 17 יוני 2019
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

הוענק אות שר הכלכלה למעסיקים אנשים עם מוגבלויות

ואלה שמות הזוכים: בענפי תעשייה – אסטרון עבודות הנדסיות, ארומט תעשיות בישום, הולנדיה המרכז להנדסת שינה בענפי מסחר ושירותים – מיסטר קלין, טלפארמה, ביואנליטיקס. אות הוקרה מיוחד ניתן לגן עופרים בירושלים.
01.01.19 / 09:39
הוענק אות שר הכלכלה למעסיקים אנשים עם מוגבלויות
01.01.19
הוענק אות שר הכלכלה למעסיקים אנשים עם מוגבלויות

מתוך אתר משרד הכלכלה והתעשייה

ההחלטה על מתן המענק היא כלי נוסף להגברת המודעות לטובת חשיבות העסקת אנשים עם מוגבלות בצורה מקצועית הוגנת ומכובדת; צעד זה מתווסף למסלול מענקים של משרד הכלכלה בהיקף של 5 מיליון ש"ח למעסיקים הבוחרים להעסיק עובדים עם מוגבלות. 

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "הענקת האות נועדה להגביר את המודעות ולהביע הערכה כלפיי עסקים הפועלים לשלב עובדים עם מוגבלויות. אני קורא לעוד מעסיקים להרים את הכפפה ולעמוד בחובתם החברתית והכלכלית – להעסיק עובדות ועובדים עם מוגבלות. כחברה עלינו לקדם שוויון הזדמנויות ואת הזכות להתפרנס בכבוד לכל מי שיכול. הניסיון מלמד שמדובר בעובדים מוכשרים ואיכותיים אשר לוקחים את ההזדמנות הניתנת להם בשתי ידיים"

אות שר הכלכלה והתעשייה הוענק היום ל-7 מעסיקים ולמעסיקות אנשים עם מוגבלות, במעמד שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, ומנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, רן קויתי. 

על מנת לעודד את שילובם של אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה, החליט שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, על הענקת אותות הוקרה למעסיקים ומעסיקות, אשר מעסיקים אנשים עם מוגבלות בצורה מקצועית, הוגנת ומכבדת ומציעים אופק תעסוקתי וסביבה תומכת המשלבת בין עובדים עם מוגבלות וכאלה שאינם.

החל מסוף 2014, חייב כל ארגון המונה למעלה מ-100 עובדים, להעסיק אנשים עם מוגבלות בהיקף של 3%, אך לא כל הארגונים ממשו יעד זה עד כה. בנוסף, קיימים עסקים המונים פחות מ-100 עובדים וגם בהם שיעור העסקה של אנשים עם מוגבלות נמוך. 

אות שר הכלכלה, ניתן זו השנה השנייה למעסיקים אשר פעלו לקדם העסקת אנשים עם מוגבלות כאשר האות חולק למעסיקים ע"פ מספר קטגוריות בשני תחומים: תעשייה, מסחר ושירותים, ואות הוקרה  מיוחד למעסיק עבור הפעלת פרויקט תעסוקה ייחודי לאנשים עם מוגבלות. 

בראש הוועדה עמד רן קויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה. לצדו השתתפו בוועדה נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, אברהמי טורם, הרשות לקידום השקעות ולפיתוח התעשייה והכלכלה, איגוד לשכות המסחר, התאחדות התעשיינים, ונציג ציבור.

ולהלן הזוכים:

  • אות הוקרה מיוחד ניתן לחברת גן עופרים בירושלים.
  • אות למעסיקים בתחום התעשייה בעסקים זעירים, קטנים והבינוניים – ניתן  לחברות אסטרון עבודות הנדסיות, ארומט תעשיות בישום והולנדיה המרכז להנדסת השינה כעסק גדול.
  • אות למעסיקים בתחום מסחר ושירותים לעסקים זעירים, קטנים והבינוניים ניתן למיסטר קלין ולביואנליטיקס, ולעסק גדול בתחום זה – טלפארמה – בית המרקחת הישיר הראשון.  

מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה, רן קויתי: "אני סבור כי האות יגביר את המודעות לשילוב אנשים עם מוגבלות בעולם התעסוקה, יגדיל את היקף התעסוקה של אנשים עם מוגבלות וייתן מענה מקצועי לקליטת עוד עובדים איכותיים במעגל העבודה. אות שר הכלכלה יתמרץ מעסיקים נוספים ויאיר את היעד החשוב הזה".

להלן מפרט:

אות הוקרה למעסיק מתחום "התעשייה" לעסקים זעירים, קטנים ובינוניים. 

1. אסטרון עבודות הנדסיות בע"מ

החברה פעלה בעיבודי שבבים ובנוסף כיצרנית מבלטים, עוגנים, פרזולים בארץ ובחו"ל. עם השנים הרחיבה את פעילותה גם לתחום מוצרי הביטחון. בנוסף, הרחיבה את עסקיה למזרח הרחוק, והקימה בסין מפעל בשם 'KINFAST', העוסק בתחום הברגים והפלסטיק. כ-80% ממכירותיה בשוק המקומי הן ללקוחות מן המגזר העסקי והן ללקוחות פרטיים. מתוך 64 עובדים מעסיקה החברה 12 עובדים עם מוגבלות.

2. ארומט תעשיות בישום בע"מ 

חברת ארומט תעשיות בישום בע"מ מייצרת מוצרי בישום תוצרת ישראלית בלבד (גם החומרי גלם מיוצרים בארץ), לחברה רק עובדים בעלי מוגבלויות, ואף המנכ"ל הינו נכה צה"ל והנושא קרוב לליבו. המפעל מעסיק בקו הייצור 4 עובדים עם מוגבלויות בהיקפים שונים. החברה מייצרת פחיות, שקיות ובקבוקונים ריחנים לבית, למשרד ולרכב. החברה מוכרת לרשת "סופר סטוק" ודרך וואלה שופס.

אות הוקרה למעסיק מתחום "התעשייה", לעסקים גדולים

3. הולנדיה המרכז להנדסת שינה – השקעות (1992) בע"מ

הולנדיה מייצרת מערכות שינה מתקדמות, כריות שינה, ואביזרים מסוגננים. החברה זכתה בפרסי תעשייה עבור עיצוב, חדשנות ושירות לקוחות. להולנדיה יש חברות בת אשר גם הן מעסיקות עובדים עם מוגבלויות וסניפי החברה מונגשים לציבור בעל מוגבלות. חברת הולנדיה מפעילה אולם ייצור בעיר שדרות ומשלבת את עובדיה במפעל החל מהתאמת עמדת העבודה, הדרכה מפורטת והצמדת חונך לעובד. הערך המוסף מתבטא כלפי העובדים חסרי המוגבלויות אשר רואים איך ניתן לשלב עובדים עם מוגבלויות בעבודה רגילה. מעבר לשילוב בעבודה, הולנדיה משתפת פעולה עם עמותת אנוש על-ידי יציאה לטיולים משותפים של כלל עובדי המועמד יחד עם אנשים עם מוגבלויות נוספים.   

אות הוקרה למעסיק בתחום "מסחר ושירותים" לעסקים זעירים, קטנים ובינוניים

4. מיסטר קלין אקסקלוסיב – שירותי ניקוי יבש (2002) בע"מ

מיסטר קלין הינה חברה בתחום ניקוי יבש וכביסה לשוק המוסדי והפרטי. במגדר המוסדי, היא מספקת שירות לכ-20 בתי מלון ברמת 5 כוכבים בכל הארץ. ביניהם: רשת מלונות דן, רשת מלונות קראון פלזה, רשת מלונות ישרוטל, מלון דויד אינטרקונטיננטל ת"א, מלון קרלטון ת"א, ועוד.  החברה מספקת פתרונות לכל סוגי הבגדים ומוצרי הטקסטיל, וכמו כן גם מספקת שירותי ניקוי לווילונות ושטיחים.  מיסטר קלין עומדת בכל התקנים המחמירים של המשרד לאיכות הסביבה.

במכבסת סופר קלין משולבים כ-5 משתקמים במסגרת "מע"ש תעשייתי" כשנתיים וחצי.

5. ד.ש. ביואנליטיקס בע"מ

חברת Bioanalytics הינה חברה המתמחה במתן מענה אנליטי למעבדות מדעיות. צוות החברה מייבא, מוכר ומתקין מכשור מדעי אנליטי, ומספק שרות טכני ואפליקטיבי מקצועי בתחומים שונים. מדובר בציוד מדידה ומכשור עבור מעבדות מחקר ופיתוח בתחומי האנרגיה, הביומד, המוליכים למחצה והקלינטק. החברה פועלת במגזר התעשייתי והאקדמי – תוך התאמת הפתרון האופטימלי לכל לקוח – החל ממעבדות המחקר וכלה במעבדות אבטחת האיכות בתעשייה. החברה מייצגת יצרנים שונים בתחום וכן משווקת ציוד מחודש של חברות מובילות בשוק. בנוסף, משווקת החברה מוצרים מתכלים כמו לדוגמא אלקטרודות מעבדתיות לשימושים שונים.
בחברה מועסקים 5 עובדים עם מוגבלות (נכי צה"ל) מתוך 16 עובדים.

אות הוקרה למעסיק בתחום "מסחר ושירותים" לעסקים גדולים 

6. טלפארמה – בית המרקחת הישיר הראשון (1999) בע"מ

טלאפרמה עוסקת בשיווק ישיר של תרופות, ציוד רפואי, מוצרים קוסמטיים וכדומה, ללקוחות פרטיים ולגורמים מוסדיים. החברה הינה בית מרקחת המשווק תרופות, מוצרי טבע, תכשירי קוסמטיקה וציוד לגיל הרך ולגיל השלישי, עם מגוון מוצרים נרחב, המספקת משלוחים (באמצעות הפצה עצמית ובאמצעות קבלני משנה) בתפוצה גיאוגרפית עד לבית הלקוח.

הערך הגדול ביותר של החברה הוא זמינות האספקה של מוצרים שאופן האחסנה שלהם והשילוח שלהם הוא מיוחד, דבר המתבטא בכך שבכל יום החברה מוציאה בין 800 ל-1,000 משלוחים לכל רחבי הארץ.

אות הוקרה בקטגוריה: פרויקט תעסוקה ייחודי

7.    גן עופרים מתחם התחנה

בית העסק הוא גן עופרים הממוקם במתחם התחנה בירושלים, ונותן שירות לגילאי 1-3. ישנם 3 כיתות לפי קבוצת גיל. בגן משולבות 4 עובדות בעלי מוגבלויות המשתלבות בכיתות השונות. במסגרת תפקידיהן, הן עוזרות בארגון ארוחת הילדים, סדר, ניקיון ופעילות עם הילדים.

העובדות אינן בעלות ניסיון קודם בעבודה עם ילדים. ייחודיות הפרויקט הוא בכך שהעובדות עם המוגבלות משתלבות בעבודה השוטפת של הגן. העובדות מציינות את תחושת המשפחתיות שיש בגן והעבודה עם הילדים תורמת להן באופן רגשי ונותנת להן תחושת שייכות שחסרה להן. לעובדות בעלות המוגבלות יש אינטראקציה עם ההורים שבאים לגן, כך שהילדים וההורים רואים ולומדים לקבל את השונה. פרויקט כזה לא הוטמע בעבר בגן. העובדים מתוכננים לתעסוקה לטווח ארוך.