יום שבת 28 מרץ 2020
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

ההסתדרות אישרה סכסוכי עבודה בנמל אשדוד, נמל אילת ובחנ״י

הוועדה לתיאום וביצוע של ההסתדרות התכנסה היום ואישרה מספר סכסוכי עבודה חדשים. בין הסכסוכים שאושרו: סכסוכי עבודה בחברת נמל אשדוד, בחברת נמל אילת ובחנ״י
05.12.17 / 09:31
ההסתדרות אישרה סכסוכי עבודה בנמל אשדוד, נמל אילת ובחנ״י
05.12.17
ההסתדרות אישרה סכסוכי עבודה בנמל אשדוד, נמל אילת ובחנ״י

הוועדה לתיאום וביצוע של ההסתדרות בראשותו של ג'יהאד עקל, התכנסה ואישרה מספר סכסוכי עבודה חדשים במספר חברות בהם חברת נמל אשדוד, חברת נמל אילת וחברת נמלי ישראל.

 

הסכסוך בנמל אילת אושר כאשר מההסתדרות נמסר כי העילות לסכסוך הם התנהלות חסרת תום לב של הנהלת הנמל, הכוללת החלטה חד-צדדית על הפחתת שכר לעובדים, במקביל להגברת עומסים וגרירת רגליים במו"מ להסכם קיבוצי הנוגע לעובדים אלו.

 

כאמור, ההסתדרות אישרה גם סכסוך עבודה בחברת נמלי ישראל. העילה לסכסוך על פי ההסתדרות: מיקור חוץ של פעילויות החברה, תוך החלשת הכוח הארגוני של נציגות העובדים.

 

בנוסף, אישר ההסתדרות סכסוך עבודה בסקטור התפעול וסקטור התצפית בנמל אשדוד. בין העילות לסכסוך: דרישה לנהל מו"מ לחתימה על הסכם קיבוצי שיסדיר את נושא הערכת עובדי סקטור התפעול והשלכותיה, ומבוי סתום במו"מ להסדרת תנאי העבודה של עובדי תחנות התצפית.

 

סכסוכי עבודה נוספים הוכרזו במערכת הביטחון – משרד הביטחון וצה"ל, קריית הממשלה בתל-אביב, סכסוך עבודה בשירות המדינה, בקופת חולים מאוחדת, בנציגות המשפטית של רשות האוכלוסין וההגירה בבתי הדין לעררים בירושלים, בסקטור המשפטנים בשירות המדינה, ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים, במפעל המים כפר סבא, במרכז תרבות וספורט כרמיאל, בחברת כים ניר שירותי תעופה ונתיבי אוויר, וכן בקרב משגיחי הכשרות בפתח תקווה.