יום שבת 28 מרץ 2020
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

דוח של Drewry: שיטות חיוב מיושנות עולות למגזר 34 מיליארד דולר בשנה

לטענת סוכנות Drewry יש ליישם פתרונות טכנולוגיים לטובת פישוט ואוטומציה של הליך הנפקת חשבונית ותשלום, במיוחד עבור עסקים קטנים ובינוניים
08.05.18 / 11:20
דוח של Drewry: שיטות חיוב מיושנות עולות למגזר 34 מיליארד דולר בשנה
08.05.18
דוח של Drewry: שיטות חיוב מיושנות עולות למגזר 34 מיליארד דולר בשנה

דו״ח חדש של סוכנות הייעוץ Drewry טוען כי שיטות החיוב הישנות ותהליכי עיבוד התשלום עולות לתעשיית הספנות והנלווים לה כ-34.4 מיליארד דולר בשנה. 

 

בקרב חברות ספנות ומשלחים רמת האוטומציה של הליכי התשלום הוגדרה כ״נמוכה מאוד״ לטענת סוכנות Drwery, בייחוד בקרב שחקניות בסדר גודל קטן ובינוני. עבור מרבית חברות הספנות הליך הוצאות חשבונית הינו ידני בעיקרו, טוענת סוכנות הייעוץ. 

 

לטענת מחברי הדו״ח, העלויות של ההליכים הבלתי יעילים והמחסור באמון משקפים עלויות של 34.3 מיליארד דולר. 

 

לדברי מחברי הדוח, שיטות התשלום המקובלות ביותר בעולם הספנות הגלובלי הינן העברות בנקאיות ותשלום בצ׳קים. תשלום בכרטיסי אשראי הינו נדיר ביותר. קיימים פתרונות אוטומטיים מבוססים עבור שינוע מטענים בתוככי ארה״ב אבל פתרונות דומים  עבור שינוע מטען בים כמעט ולא קיימים. 

 

לטענת סוכנות Drewry יש ליישם פתרונות טכנולוגיים לטובת פישוט ואוטומציה של הליך הנפקת חשבונית ותשלום, במיוחד עבור עסקים קטנים ובינוניים, וכמו כן יש ליצור אמון או לספק ערובות לתשלום בין שותפים לעסקים כך שלא יהיה עוד צורך במנהג הקיים של ״מזומן כנגד מסמכים״.