יום חמישי 20 פברואר 2020
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

דוח מפרץ חיפה – המשרד להגנת הסביבה מסכם את המחצית הראשונה של 2017

בוצעו 61 סיורי פיקוח במפעלים ובדיקות פתע ב-72 ארובות; אזור "אוויר נקי" ראשון בישראל יצא לדרך
29.01.18 / 09:36
בתמונה: מפרץ חיפה צילום: אילן מלסטר
29.01.18
בתמונה: מפרץ חיפה צילום: אילן מלסטר

מתוך אתר המשרד להגנת הסביבה

סגן השר להגנת הסביבה, ח"כ ירון מזוז: ״התוכנית הלאומית לצמצום זיהום אוויר וסיכונים סביבתיים במפרץ חיפה עומדת בראש סדר העדיפויות של המשרד וכיליד חיפה ותושב הקריות, אני גם דואג לעמוד מקרוב אחר יישום יעדיה. ריקון מכל האמוניה, הפחתת פליטות מרכבי דיזל מזהמים ויישום אזור אוויר נקי הם רק חלק מהדוגמאות למעשים בשטח, כאשר המשרד ממשיך בפיקוח מוגבר ואכיפה על כל מפעל מזהם. המשרד להגנת הסביבה ימשיך לפעול לרווחתם ובטיחותם של כל תושבי מטרופולין חיפה והקריות וכלל הארץ״

מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, ישראל דנציגר: "אוטובוסים חשמליים, אזור אוויר נקי, יחידת פיקוח ייעודית, הגברת ניטור ודיגום, סגירת מכל האמוניה – התוצאות של הפעולות האסטרטגיות שלנו כבר ניכרות בשטח בהפחתת זיהומים וסיכונים סביבתיים. עשינו הרבה, אבל עדיין יש הרבה מה לעשות, ואנחנו פועלים לשיפור איכות האוויר של תושבי המפרץ והארץ כולה".

במסגרת יישום התוכנית הלאומית להפחתת זיהום אוויר וסיכונים סביבתיים במפרץ חיפה והסביבה, ובהתאם להחלטת הממשלה, מפרסם המשרד להגנת הסביבה דוחות חציוניים המשקפים לציבור את ההתקדמות ביישום התוכנית הלאומית. עיקרי הדוח למחצית הראשונה של 2017 בתחומי הפעילות המרכזיים של המשרד במפרץ חיפה - תעשייה, תחבורה, ניטור, ואחרים - מפורטים לרשותכם.

תעשייה:
המשרד להגנת הסביבה ממשיך לשים דגש על הפיקוח בשטח: במחצית הראשונה של 2017 ערכנו 61 סיורי פיקוח - כמחצית מהם סיורי פתע. ביצענו 528 בדיקות פתע ב-72 ארובות ב-18 מפעלים, וכן ערכנו 13 בדיקות פתע לדליפות לא מוקדיות ב-7 מפעלים ותחנות תדלוק. 

ב-18 ביוני 2017 הגיש המשרד לממשלה את הדיווח השנתי על יישום כל סעיפי התכנית לצמצום זיהום אוויר והפחתת סיכונים סביבתיים באזור מפרץ חיפה לשנת 2016. במסגרת הדיווח, הוצגו שיעורי הפחתה מאומתים בפליטות מזהמים לשנת 2016, הכוללים הפחתה של 7%-22% במזהמים תחמוצות גופרית, תחמוצות חנקן, חלקיקים וחומרים אורגניים נדיפים. במועד זה, המשרד דיווח לממשלה כי צפוי עיכוב בחיבור המפעלים לגז טבעי והסבת הדוודים לשימוש בגז טבעי וכי לאור זאת לא תהיה עמידה ביעדי ההחלטה להפחתת המזהמים