יום שבת 21 ספטמבר 2019
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

דברים שחשוב לזכור בעת עריכת שיחת הערכת ביצועים

שיחת הערכת ביצועים מנוהלת היטב עשויה להיות מפגש חיובי במיוחד ולא אותה חוויה מלחיצה ואיומה שרבים חוששים ממנה בדרך כלל
31.10.17 / 09:31
צילום:  קוסטי אלסטר
31.10.17
צילום: קוסטי אלסטר

מאת: לימור לרנר, מתוך סטטוס - כתב העת לחשיבה ניהולית וארגונית

 

שיחת הערכת ביצועים מוצלחת דורשת הכנה מתאימה משני הצדדים – המנהל והעובד גם יחד – ועשויה לבוא לידי ביטוי בהגברת המעורבות של העובד, בתיאום ציפיות לגבי יעדים, הכוונה מקצועית ובסופו של דבר, תחושה של הגשמה בקריירה.

הנה כמה טיפים המיועדים לעובדים שמתכוננים לפגישה המכריעה הזו:

  1. הערכה עצמית כנה: הפגינו בקיאות בביצועים שלכם בהשוואה ליעדים שנקבעו לתקופה הרלוונטית. היו כנים. קחו אחריות גם על ההישגים וגם על הכשלים שלכם. הגישה הזו תוסיף לאמינות שמייחס לכם המנהל.
  2. הכירו את עצמכם: קחו יוזמה והעריכו את החוזקות ואת תחומי ההתפתחות שלכם; שתפו את המנהל שלכם במסקנות.
  3. בקשו משוב והקפידו לשמור על פתיחות כאשר תשמעו אותו: בקשו לקבל משוב והיו קשובים למה שיש להנהלה ולעמיתים שלכם לומר. משוב עלול לעתים לחלץ מאיתנו תגובה מתגוננת; התעלו מעל ברירת המחדל ותוכלו להפיק תועלת מהתובנות וללמוד כיצד תוכלו לשפר את הביצועים.
  4. יעדים לקראת השיחה הבאה: שתפו את המנהל שלכם ביעדים שגיבשתם ותאמו ציפיות. קבעו שיחה נוספת, שבה תקבעו יחד יעדים, מדדים וקריטריונים להצלחה במשימה.
  5. התפתחות מקצועית: שתפו את המנהל שלכם בחזון וביעדי הקריירה שלכם בטווח הבינוני והרחוק. בקשו לקבל משוב ותמיכה בגיבוש תוכנית מקצועית, אשר תתמוך בהמשך הצמיחה שלכם בהווה ובעתיד.
  6. תכנית התפתחות מקצועית: שתפו את המנהל במחשבותיכם על אודות התמיכה שלה אתם זקוקים כדי להמשיך ולהתפתח במישור המקצועי.
  7. הדרך הטובה ביותר להתכונן לשיחת הערכת הביצועים שלכם היא בנסיון להירגע: המטרה שלכם צריכה להיות הקשבה מעמיקה למשוב שמציע המנהל שלכם, כמו גם לתוכניות היעדים וההתפתחות שהוא או היא מציגים בפניכם. הגישה הזו תסייע לכם להתייחס אל שיחת הערכת הביצועים כאל דיון שבו תוכלו ללמוד על עצמכם משהו שיסייע לכם להצליח יותר.

כל הטיפים שלעיל מתמקדים ב׳מה׳ צריך לעשות בעת עריכת שיחת הערכת ביצועים, אולם ה׳איך׳ חשוב באותה מידה. הפגינו פתיחות, נקטו בגישה חיובית והכי חשוב – שמרו על קור רוח בעת השיחה. אחרי הכל, מדובר כאן בקריירה שלכם.

אתם מסוגלים וצריכים לקחת אחריות על האופן שבו אתם מתמודדים עם בחינת הביצועים שלכם ומבטיחים את ההתפתחות וההצלחה המתמשכת שלכם.

הפיקו את המיטב משיחת הערכת הביצועים התקופתית ונצלו את ההזדמנות שהיא מעניקה לכם, כדי להציג את תרומתכם לארגון ולקבל משוב בעל ערך והכוונה שיסייעו לכם לצמוח. הכנה ראויה וגישה חיובית הן המפתח.

 

מרכזי הפיתוח של קוואלקום ישראל מתמקדים בתחומי תקשורת אלחוטית, ארכיטקטורת מחשבים, אבטחה, מולטימדיה, יישומים (אפליקציות) ועוד. צוות פיתוח השוק הגלובלי של קוואלקום מספק ליזמים ישראליים גישה לטכנולוגיות של החברה, שתאפשרנה להם לתרגם רעיונות מתפתחים בישראל לכדי עסקים בני קיימא, שמניעים את תעשיית התקשורת האלחוטית קדימה. מאז ייסוד החברה בישראל בשנת 1993, רכשה קוואלקום בישראל את החברות iSkoot, DesignArt, EPOS, Wilocity וקבוצת המצלמה של CSR. בנוסף, קוואלקום העולמית, פועלת באמצעות קבוצת השקעות הסיכון שלה, קוואלקום וונצ'רס. הקרן השקיעה בישראל עד היום ב-22 חברות, ביניהן: Waze, Wilocity, Siklu, Mantis Vision, Ravello, Stratoscale, Weka.I.O, Tabtale, Team8, i3 Equity Partners.

 

* לימור לרנר מנהלת משאבי אנוש, קוואלקום בישראל

 

 

מגזין "סטטוס" מופק ע"י: 

                                    פשר יעוץ 2 פשר הדרכה 2 פשר מופ 2