יום שבת 28 מרץ 2020
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
Facebook

אם יש סוסים שמדברים עברית, אז למה קורות החיים שלכם באנגלית?

האם לשלוח קורות חיים בעברית או באנגלית ?
04.02.18 / 09:41
אם יש סוסים שמדברים עברית, אז למה קורות החיים שלכם באנגלית?
04.02.18
אם יש סוסים שמדברים עברית, אז למה קורות החיים שלכם באנגלית?

מאת שירן קוזוקין, בעלים ומנכלי"ת יתרון אנושי השמה וגיוס כח אדם בע"מ

 

כאן נולדנו, כאן גדלנו, כאן למדנו קרוא וכתוב בעברית. עברית שפה יפה, אז למה לעקוף אותה מימין ולכתוב באנגלית? מעבר לשפה היפה, מה עם הניואנסים הקטנים, הסלנגים ומטבעות לשון, שלא ניתנים לתרגום משפה לשפה, וגם כשמנסים לתרגם, זה עלול להיראות מגוחך.

רמת האנגלית צריכה להיות כל כך גבוהה ומלוטשת, כך שתגדיר בול את עיסוקכם וניסיונכם המקצועי, כך שתהיו מותאמים לארץ.

כדאי שתחשבו גם שיש לקחת בחשבון את רמת האנגלית של מי שמקבל את קורות החיים שלכם. פער גדול, לכאן או לכאן, בין הרמה שלכם לרמה שלו עשוי להוות מכשול להמשך הדרך.

כשמבקשים מפורשות קורות חיים באנגלית או אם מודעת הדרושים כתובה באנגלית (למשרות בינלאומיות, לסחר בינלאומי ולמשרות הייטק מסוימות) זה מקובל ורצוי אפילו, אבל שוב, לא כדי לבחון את האנגלית שלכם, אלא כי אנו מעבירים את קורות החיים לשותפים עסקיים בחו"ל.

תרשימו בראיון, לא בקורות החיים באנגלית. אם המעסיק ידרוש לדעת את רמת האנגלית שלכם לצורך העיסוק, תסמכו עליו שיעשה זאת עם באמצעות מבחנים מובנים אחרים.

אם לא ציינו מספיק נימוקים למה עדיפים קורות חיים בעברית על אנגלית, אז הנה עוד סיבות, טכנולוגיות בעיקרן:  

תוכנות מיון קורות חיים שיש היום למעסיקים וחברות השמה עובדות על מנוע חיפוש, בדומה לחיפושים בגוגל, אבל יש מגבלה על כמות המילים בחיפוש. מאחר ורוב המועמדים שולחים קורות חיים בעברית, הרי ששפת הממשק המקובלת בחיפושים בתוכנות תהיה עברית. וכך, המועמדים שמתמיינים ראשונים למשרה ועולים בגורל הם דווקא אלו ששלחו בעברית. כל אלו ששלחו באנגלית, או שלא מתמיינים למשרה בכלל או שמתמיינים נמוך מאוד ולשם אף מגייס לא יגיע (התוכנות לא מתרגמות לעברית).

לסיכום, קורות חיים באנגלית דורשות זמן, התעמקות, פרשנות, תרגום והבנה "למה התכוון המשורר"? ובמנועי החיפוש הם לא נמצאים בראש הטבלה. אז בשביל מה להסתבך, בואו נעשה את החיים קלים, לכם ולמעסיקים.

שתהיה לכם שנה ברוכה, פורייה, יצירתית ומלאת הכנסה!